Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 08:06
příběhy divaček domácí násilí

Krista řekla manželovi, že čeká dítě. Zkopal ji do krve, až potratila

Domácí násilí - příběhy ďivaček Ordinace v růžové zahradě
Zdroj: TN.cz

Osud týrané Zdeny Suché otřásl nejedním divákem Ordinace v růžové zahradě 2. Mnoho žen přiměl k tomu, aby se svěřily se svými hrůznými zážitky. Odejít od tyrana totiž není jednoduché.

Zdena Suchá si prochází peklem. Agrese jejího přítele Andreje se stupňuje a sympatická doktorka už se několikrát stala obětí brutálního útoku. A bude hůř!

 

Týrání ale není jen seriálová záležitost, na vlastní kůži ho zažilo obrovské množství žen. Některé právě příběh Zdeny přiměl svěřit se s tím, co v sobě dosud skrývaly. A hezké zážitky to nejsou. Na facebooku TN.cz se o svých zkušenostech s domácím násilím rozpovídaly desítky žen.

 

"Žila jsem s tyranem téměř dva roky. Nikomu jsem nic neřekla, měla jsem strach. Vyhrožoval, že mě zabije, mojí babičce vyhrožoval, že zapálí dům. Policii jsem volala jednou, nic s tím neudělali. Prý dokud mě nebodne nebo neudělá něco vážného, tak nemají co řešit," popsala svou situaci Kristee.

 

"Zamykal mě doma, když šel do práce, abych nikam nemohla," dodala. Týrání nakonec skončilo tragédií, kvůli násilníkovi přišla o miminko. “Zkopal mě do krve, když jsem mu oznámila, že jsem těhotná. Dodnes tu prázdnotu v sobě mám," svěřila se. Odejít jí nakonec pomohli kamarádi, dnes má úžasného muže a dceru.

 

 

Podobnou zkušenost má i Kateřina. "Já měla takového chcípáka, co se opil a už to bylo - facka sem, facka tam, jedna pěst, druhá pěst. Skončila jsem v nemocnici, otřes mozku, obličej jak z hororu. A když se vás zeptá dítě: ‘Maminko, co se ti stalo…‘ Šílený zážitek, ale i poučení do života," řekla.

 

Simona týrání zažívala dlouhých 23 let, nedokázala od muže odejít. "Dokonce psychiatrička mi řekla, že od těchto lidí se špatně odchází. Uděláte to tehdy, pokud se zamilujete nebo vám někdo hodně silný pomůže. Mně se stalo to první, zamilovala jsem se do mojí lásky z mládí a jen díky němu jsem dokázala odejít," svěřila se Simona.

 

To Natálie sílu odejít našla, nebylo jí to ale nic platné. "Jednou jsem utekla a když mě našel, tak mě dobil tak, že to nechcete vědět," vzpomínala. Dnes žije se dvěma dětmi sama. "Zažila jsem teror třikrát a dost mě to naučilo. Pro mě jsou nejvíc mé děti," dodala.

 

Domácí násilí u Zdeny Suché vygraduje už v příštích dílech! Sledujte Ordinaci v růžové zahradě 2 každé úterý a čtvrtek ve 20:20 na Nově!


ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Zažíváte DOMÁCÍ TEROR jako Zdena z Ordinace?
Třetina žen zažívá domácí násilí. Bití většinou vidí děti! Kde hledat pomoc?

mom TN.cz