Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2017 21:19
Cesta k moři

Kritický víkend na evropských silnicích: Tady čekejte kolony

Zdroj: TV Nova

Dopravní experti už dnes očekávají problémy na evropských dálnicích. Ve velké části Německa začaly prázdniny a na cesty na jih se vydají i lidé z dalších zemí. Odborníci dokonce varují, aby ti, kdo nemusí, vůbec na evropské dálnice nevyjížděli.

Výrazné kolony se zatím netvoří, a to ani na české dálnici D1, kde i přes některá dopravní omezení provoz nekolabuje. Ti, kteří jsou teď na cestě do Chorvatska ale můžou čekat zdržení u mýtnice Lučko při odjezdu směrem na jih.

 

A začíná se tvořit kolona u přechodu Macelj. Na cestě do Vídně z Mikulova na silnici A5 se můžete také zdržet. Podle odborníků ale ten nadcházející víkend bude doprava v Evropě vypadat opravdu špatně a zácpy se dají očekávat na téměř všech hlavních tazích v Evropě.

 

Nejhorší situace na silnicích se dá očekávat při cestě přes Německo, kde mají v některých spolkových zemích prázdniny, ale část Němců se také bude vracet od moře.

 

Nejproblematičtější budou podle odborníků dálnice přes Rakousko, které vedou směrem na jih.

 

 

Nejvíce Čechů se pak tradičně chystá do Chorvatska nebo Itálie. Takže například ti, kteří zvolí cestu přes hranice u Rozvadova nebo Dolního dvořiště, musejí očekávat, že se zaseknou v kolonách - nejhorší situace se totiž očekává na tahu, který vede například do italského Bibione nebo do severní části Chorvatska, tedy na Istrii.

 

A i ti, kteří se chystají na jih přes moravské hranice, tak by měli být připraveni, že se kolonám nevyhnou. Dopravní experti je očekávají hned po přejezdu hranic do Rakouska a nebo například v Chorvatsku v okolí Záhřebu.
 

vbo, Aneta Procházková TN.cz