Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2017 13:22
Výstraha ČHMÚ

Utržené střechy, kroupy a vichr! Bouře udeřila na obec u Náchoda

Zdroj: TN.cz, Kamila Králová

Silné bouřky, nárazový vítr, až dvoucentimetrové kroupy a přívalový déšť. Před tím vším varuje výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydaná v sobotu velmi brzy ráno. Bouřky do ČR přišly ze Slovenska.

Výstraha před velmi silnými bouřkami je označená vysokým stupněm nebezpečí a platí pro okresy Karviná a Frýdek-Místek od sobotní páté hodiny ráno až do odvolání.

 

"Ze Slovenska postupují k severu do okresů Frýdek-Místek a Karviná silné bouřky, které mohou být doprovázené kroupami o průměru kolem 2 cm, nárazy větru a přívalovým deštěm. Velmi silné bouřky s kroupami se mohou vyskytnout ještě v následujících několika hodinách," uvedli meteorologové.

 

Jako obvykle experti z ČHMÚ varují před tím, že silný déšť může rozvodnit malé toky, zaplavit sklepy či garáže. Vítr pro změnu může polámat větve čii stromy, nebezpečím jsou samozřejmě i samotné blesky.


 


Hodně práce měli mimo jiné hasiči v Královéhradeckém kraji, kteří mezi páteční 12. a 20. hodinou kvůli počasí zasahovali více než dvěstěkrát.

 

"Asi nejvážnější byla situace v obci Bohuslavice na Náchodsku, kde se kolem půl šesté odpoledne prohnala větrná smršť, která poškodila velké množství střech domů (některé jsou zcela stržené), poničila stromy, ale také třeba autobusové zastávky a veřejné budovy," uvedl mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

 

Bouřky Česko sužují už několik dní, hasiči hlásí řadu výjezdů. Na Kroměřížsku dokonce udeřil kulový blesk a spekuluje se i o tornádu. Na řadě míst skoro celý pátek propršel.

 

Prší právě teď u vás? Padají kroupy nebo fouká silný vítr a páchá škody? Pošlete nám fotky či videa na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme! 

 

Pusťte si páteční reportáž:

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

12.8. | 10:40 skeptikus
2
bogorovnyj ..po roce 1918 zaostalí Slováci z český vyspělosti těžili,po roce ...
12.8. | 07:56 bogorovnyj
-5
Ze Slovenska k nám nikdy nepřišlo nic dobrýho.
12.8. | 21:04 Ladislav Šembera
0
Náhlasit nevhodný komentář
No to jsou plky,jeden inteligent větší než druhý. Škoda času to číst. Trubky.
12.8. | 11:10 skeptikus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 10:51 Milan Valko ..zkus to česky. Ty tvý zasrraný hatlapatilce nerozumím. Vem si příklad ze svejch soukmenovců, kteří se k nám nakvartýrovali, a měj tolik slušnosti jako oni a nauč se jazyk země, KTERÁ TĚ HOSTÍ, smradlavej čobole..
12.8. | 11:10 Josef Hladik
1
Náhlasit nevhodný komentář
Slováci si vždy stěžovali na nás.Nyní když jsou samostatní tak se stěhují sem.Mě stačí už to že kam příjdu všude slyším slovensky že nezůstanou doma když jim češi vadí.A ty starý slovenky co pamatují vraha TISA ty se můžou nejvíc podělat vzteky.Vím o čem píši.
12.8. | 11:04 Josef Hladik
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pořád brečíte že je sucho a když zase prší a jsou bouřky tak je to taky špatné.Nevíte co chcete.To že je velký vítr je taky špatné.Jen tady zbytečně žvejkáte v jiných státech je to stejné a nebulí pořád jako vy
12.8. | 10:51 Milan Valko
-2
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus sa nečudujte keď si to neviete spraviť sami, tak Vám to nikto musí ukázať. Lebo Vy ste toho myslenia: Dejte mi lidi já Vám to udělám.
12.8. | 10:40 skeptikus
2
Náhlasit nevhodný komentář
bogorovnyj ..po roce 1918 zaostalí Slováci z český vyspělosti těžili,po roce 1948 jim komouši zase cpali horem dolem a po roce 1989 to je u nás zas samej čobolskej vydřiduch.Kolik je u nás všech těch Krnáčových, Babišů, Chrenků atd. Pustíš český rádio a tam čobol, pustíš českou televizi zase čobol..
12.8. | 09:39 x x
-2
Náhlasit nevhodný komentář
aco s tum mame jako delat?nejaka Karviná prde* sveta
12.8. | 07:56 bogorovnyj
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Ze Slovenska k nám nikdy nepřišlo nic dobrýho.