Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.1. 2017 12:48
mapy sněhu varování meteorologů

MAPY SNĚHU: Mrazy nekončí! Nasněží i půl metru, hrozí ledovka

Zdroj: TV Nova

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty v noci klesaly i hluboko pod 20 stupňů pod nulou. Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde naměřili -27,5. A mrznout by mělo i nadále. Hrozí ledovka a sněhové jazyky.

"Díky malé oblačnosti a studenému vzduchu klesala během noci na středu teplota opět hodně nízko – např. stanice Pohoří na Šumavě hlásila -25 °C, stejně tak Horská Kvilda, Štítná nad Vláří -23 °C, Šumperk -21 °C, Vsetín -19 °C, Jevíčko -23 °C, Pardubice -19 °C a Praha-Libuš -17 °C," popisuje meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Během dne by se mělo oteplovat, nejvyšší teploty ale naměříme až večer - v Čechách vystoupí na +2 stupně. 

 

Meteorologové zároveň vydali výstrahu před ledovkou, sněhovými jazyky a novou sněhovou pokrývkou. Ta platí pro celé území České republiky od dnešních 11 hodin do čtvrtečního poledne.

 

14

GALERIE: Mapy sněhu 12.1. - 14.1. 2017

Zdroj: Meteopress

Mapy sněhu 11.1. - 14.1. 2017 - 2

Hodnocení:

 

"Od středy začnou přes Česko přecházet jednotlivé frontální systémy, které přinesou do hor na sever území i trvalé sněžení. Do konce týdne v Krkonoších, Orlických a Jizerských horách napadne až kolem 50 cm dalšího sněhu. V kombinaci s čerstvým větrem se budou tvořit sněhové jazyky a závěje," dodává Honsová.

 

 

Středa

Jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti, postupně se sněžením. V Čechách pod 400 metrů ojediněle déšť se sněhem nebo i déšť, který může namrzat. Nejnižší noční teploty -12 až -16 °C, ojediněle až -20 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C. Místy se budou tvořit sněhové jazyky, na horách závěje.

 

Čtvrtek

Oblačno, místy sněhové přeháňky. Od západu zataženo, občas sněžení, pod 400 m i déšť, ojediněle i mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Na Moravě a ve Slezsku -5 až -10 °C, během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C. Od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

 

Pátek

Oblačno až zataženo, na většině území sněhové přeháňky, pod 400 m zpočátku místy i déšť, ojediněle i mrznoucí déšť. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

 

 

Sobota

Oblačno až zataženo, občas sněžení, četnější na horách. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

 

Neděle

Oblačno až zataženo, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Ojediněle polojasno. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C.

 

Předpověď počasí:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zima a mráz: Víte, jak vám škodí a čím vaše tělo nejvíc trpí?
S tímto trikem budou vaše nohy v teple i v těch největších mrazech

Rekord překonán! Na zemi bylo už skoro -100 stupňů

Snowboardistu zavalila lavina. Hororovou situaci natočil na VIDEO!

 

mom TN.cz