Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
zásah proti demonstrantům

KSČM trvá na Ondráčkovi. Bití lidí v roce 1989 je dávná minulost 

Zdroj: TV Nova

Komunisté trvají na tom, že jejich poslanec Zdeněk Ondráček zůstává kandidátem do čela sněmovní komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů. Poslanecký klub KSČM tak odmítl požadavek hnutí ANO, aby našel jiného kandidáta.

Andrej Babiš reagoval na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Horáček Babiše v dopise požádal, aby využil svého politického vlivu a zvolení Ondráčka zabránil. Prezidentský kandidát připomněl, že Ondráček se v roce 1989 jako člen pohotovostního pluku zúčastnil zásahů proti demonstrantům.

 

Babiš uvedl, že veškerá povolební vyjednávání v rámci Poslanecké sněmovny vede předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Ten také uzavřel dohodu o rozdělení postů pro jednotlivé strany. Konkrétní jména podle Babiše součástí dohody nebyla a je na odpovědnosti dané strany, koho vybere.

 

 

"Problematičnost nominace pana Zdeňka Ondráčka si ale uvědomuji. Dopis pana Horáčka jsem předal panu Faltýnkovi a požádal jsem ho, aby se sešel s vyjednávači KSČM a požádal je o zvážení nominace jiného jejich zástupce do čela této sněmovní komise," uvedl Babiš.

mom tn.cz / ČTK
Reklama