Aktualizováno 22.10. 2017 16:32
přehled po krajích

Tito poslanci budou zastupovat váš kraj! Podívejte se do přehledu

Sčítání hlasů
Zdroj: Profimedia

V letošních volbách obhájilo svou pozici 76 kandidátů, kteří působili ve Sněmovně v minulém období. Nováčků tedy ve Sněmovně zasedne 125. Podívejte se v přehledu TN.cz, kteří poslanci budou ve Sněmovně zastupovat právě váš kraj.

Ve Sněmovně zůstane předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš i třeba bývalý předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek bude poslancem stejně jako předsedové TOP 09 Miroslav Kalousek, ODS Petr Fiala a STAN Petr Gazdík. Poslanecký mandát obhájil i předseda KSČM Vojtěch Filip.

 

Propad hlasů pro ČSSD, která získala nakonec 7,3 procenta, se projevil například v tom, že se do Sněmovny nevrátí dosavadní předseda poslaneckého klubu strany Roman Sklenák, předseda výboru pro bezpečnost Roman Váňa nebo předseda rozpočtového výboru Václav Votava.

 

Z poslanců ANO obhájilo mandát 25 z 34, kteří se o něj znovu ucházeli. Počet obhajujících zahrnuje i Bronislava Schwarze, který nyní ve volbách neuspěl v barvách Strany práv občanů. Poslancem zůstává například dosavadní předseda hospodářského výboru Martin Kolovratník nebo předseda výboru pro zdravotnictví Rostislav Vyzula.

 

Podívejte se na rozdělení Sněmovny podle výsledků voleb: 

 

Z řad poslanců ODS zůstává ve Sněmovně opět její mnohaletý poslanec Marek Benda, bývalá předsedkyně Sněmovny a poté předsedkyně mandátového výboru Miroslava Němcová nebo bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda. Svá místa si udrželi i bývalí hejtmani ODS Petr Bendl a Jan Zahradník. Ve Sněmovně budou zasedat také tři poslanci STAN, kteří byli v uplynulém období členy klubu TOP 09 a Starostů. Jde o Věru Kovářovou, předsedu STAN Petra Gazdíka a pražského lídra Jana Farského.

 

 

Za KSČM zamíří opět do Sněmovny vedle jejího předsedy Filipa i bývalý předseda strany Miroslav Grebeníček nebo předseda kontrolního výboru Vladimír Koníček. Za KDU-ČSL obhájili své mandáty například ministr zemědělství Marian Jurečka nebo předseda výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík i dosavadní místopředseda Sněmovny Jan Bartošek.

Pro detailní rozpis klikněte na příslušnou ikonu kraje.

 

Na další straně najdete seznam pro Prahu:

 

klma tn.cz / ČTK