Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.12. 2016 21:37
Dobrý Anděl

Kuba (14) bojuje s rakovinou už podruhé. Něco mu prý ale i dala

Zdroj: TV Nova

Čtrnáctiletý Kuba bojuje s rakovinou. Za sebou má už několik operací a teď podstupuje chemoterapii. Jeho vývoj se zastavil, hůře se mu mluví a problémy má i se sluchem, přesto bojuje dál a pomáhá mu v tom i nadace Dobrý Anděl.

Čtrnáctiletý Kuba velkou část svého života bojuje s rakovinou. "Byl jsem nějakých devět až deset let normální kluk a potom přijde tohle," vypověděl chlapec. "Začal mít bolesti hlavy, na ledě víc padal, pak se to stupňovalo, takže v těch deseti letech ho diagnostikovali," vypráví maminka.

 

Kuba hrál hokej, školu zvládal s přehledem. Jednou už rakovina porazil, po pěti měsících se mu ale vrátila. "Léčím se, léčil jsem se, dřív jsem měl nádor v hlavě - tady vzadu. A teď mám nádor v páteři. Metastáze, v míše," popsal Kubík.

 

"Když nám sdělili tu druhou diagnózu, Kuba si úplně tak vzdychnul. A říkal: 'Mně nevadí ta nemoc, mě to strašně zklamalo.' Že to je strašný zklamání, že se to vrátilo," řekla Kubova maminka. "Rozbrečel jsem se," dodal chlapec.

 

 

Kuba tak bojuje s rakovinou už podruhé. "Mám 15 léků, jím to každý den dvakrát denně, nadávám na to, že už mě to nebaví jíst, protože už to jím 4 roky. Nebaví mě celá léčba, někdy bych se na to nejradši vyprd. Úplně na všechno," prohlásil Kuba.

 

I přesto mu zákeřná nemoc něco přinesla. "Já jsem se třeba naučil mluvit s lidma. Ne jenom jim něco říct, ale také je poslouchat," tvrdí chlapec, který se po čtyřech letech stále léčí a nemůže chodit ani do školy. Život ale nevzdává a vše bere s humorem.

 

Úsměv ale někdy střídají těžší dny. Rodina mu je stále podporou, finančně mu pak pomáhá Dobrý Anděl. "Divím se, že vůbec tohle lidi dokážou udělat, někomu něco dát, když toho člověka vůbec neznaj," podotkl Kuba. Dobrým Andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

Nikol Kudrnáčová/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.12. | 22:51 chlumovajasnena
15
Ty jsi pichav takový kre.tén.Nikomu nic zlého nepřeji, natož dětem, ale Tobě ...
28.12. | 22:02 pichav
-13
NOJO HOKEJ !!!! TO SE SIRI JAKO RAKOVINA !!!! A MA TO STEJNE NASLEDKY !!!! ...
29.12. | 20:41 ppadys
0
Náhlasit nevhodný komentář
pichav,tebe by měli zastřelit,ty pochvo bez mozku..
28.12. | 23:57 jansuk
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdoví, třeba už se stalo. Takhle se přece nevyjadřuje normální člověk ani ze srandy.
28.12. | 23:22 allanaldik
10
Náhlasit nevhodný komentář
To je smutny pripad ale stat neda ani korunu o zdr.pojistovnach nemluve ale obe instituce radsi daji miliardy do cerne diry tim mslim muslimy z kterych neni NIKDY NIC. Teda je, velke nebezpeci pro nas evropany. Skoda ze tyto instituce nemaji zajem o ceske obcany vseobecne.
28.12. | 22:51 chlumovajasnena
15
Náhlasit nevhodný komentář
Ty jsi pichav takový kre.tén.Nikomu nic zlého nepřeji, natož dětem, ale Tobě přeji, aby si zažil mít strach o vlastní děti, jestli je vůbec máš a někdy mít budeš. Jsi bezcitný par.chant a měli by Ti tady zakazovat jakékoliv diskuze, Ty lidská zrůdo.
28.12. | 22:02 pichav
-13
Náhlasit nevhodný komentář
NOJO HOKEJ !!!! TO SE SIRI JAKO RAKOVINA !!!! A MA TO STEJNE NASLEDKY !!!! KDYBY ZIL PRO NECO ROZUMNEHO !!!! NEVYROSTL BY MU PUK !!! PUK !!!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple