Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.12. 2016 21:37
Dobrý Anděl

Kuba (14) bojuje s rakovinou už podruhé. Něco mu prý ale i dala

Zdroj: TV Nova

Čtrnáctiletý Kuba bojuje s rakovinou. Za sebou má už několik operací a teď podstupuje chemoterapii. Jeho vývoj se zastavil, hůře se mu mluví a problémy má i se sluchem, přesto bojuje dál a pomáhá mu v tom i nadace Dobrý Anděl.

Čtrnáctiletý Kuba velkou část svého života bojuje s rakovinou. "Byl jsem nějakých devět až deset let normální kluk a potom přijde tohle," vypověděl chlapec. "Začal mít bolesti hlavy, na ledě víc padal, pak se to stupňovalo, takže v těch deseti letech ho diagnostikovali," vypráví maminka.

Reklama

 

Kuba hrál hokej, školu zvládal s přehledem. Jednou už rakovina porazil, po pěti měsících se mu ale vrátila. "Léčím se, léčil jsem se, dřív jsem měl nádor v hlavě - tady vzadu. A teď mám nádor v páteři. Metastáze, v míše," popsal Kubík.

 

"Když nám sdělili tu druhou diagnózu, Kuba si úplně tak vzdychnul. A říkal: 'Mně nevadí ta nemoc, mě to strašně zklamalo.' Že to je strašný zklamání, že se to vrátilo," řekla Kubova maminka. "Rozbrečel jsem se," dodal chlapec.

 

 

Kuba tak bojuje s rakovinou už podruhé. "Mám 15 léků, jím to každý den dvakrát denně, nadávám na to, že už mě to nebaví jíst, protože už to jím 4 roky. Nebaví mě celá léčba, někdy bych se na to nejradši vyprd. Úplně na všechno," prohlásil Kuba.

 

I přesto mu zákeřná nemoc něco přinesla. "Já jsem se třeba naučil mluvit s lidma. Ne jenom jim něco říct, ale také je poslouchat," tvrdí chlapec, který se po čtyřech letech stále léčí a nemůže chodit ani do školy. Život ale nevzdává a vše bere s humorem.

 

Úsměv ale někdy střídají těžší dny. Rodina mu je stále podporou, finančně mu pak pomáhá Dobrý Anděl. "Divím se, že vůbec tohle lidi dokážou udělat, někomu něco dát, když toho člověka vůbec neznaj," podotkl Kuba. Dobrým Andělem se můžete stát i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

Nikol Kudrnáčová/epa TN.cz
Reklama