Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2016 21:22
Svědectví z havarovaného autobusu

Kuba (9): "Paní učitelka zavolala, ´Držte se´, pak jsme se převrátili."

Zdroj: TN.cz

Při středeční nehodě autobusu se zájezdem vejprtské základní školy se zranilo 41 žáků a 4 dospělí. Dva chlapci, devítiletý Kuba a o rok starší Vašek, poskytli televizi Nova rozhovor o tom, jak to vypadalo, když se jejich autobus u Panenského Týnce převrátil.

"Normálně jsme jeli a paní učitelka řekla ´Pozor!´, tak jsem se chytil toho madla a jak dostal smyk, tak se to převrátilo," vzpomíná devítiletý školák. "Rozbila se všechny skla, autobus se dobře natočil, že jsme mohli ven. Paní učitelka měla rozseknuté čelo, byla tam spousta krve. Jeden kamarád byl úplně hlavou zaseknutý pod autobusem," popsal nehodu Kuba.

Reklama

 

"Kuba mě zachránil, protože spadl pode mě," řekl desetiletý Vašek. "Jedna holčina měla úplně rozseknutý obličej, byla celá od hlíny. Jeden kluk měl hlavu pod autobusem. Snažil jsem se ho utišit a snažil jsem se zavolat pomoc," vzpomíná Vašek.

 

Když žáci vylezli z autobusu, sjížděli se již na místo záchranáři. "Asi je už paní učitelka zavolala," myslí si Vašek. "Klepali jsme se venku zimou. Přijeli záchranáři a policisti. Aby nám nebyla zima, tak nás vzali do takového velkého modrého vozu, kde jsme se ohřívali," řekl TV Nova Kuba. "Pak tam přišel takový doktor s bradkou a ptal se, kdo je nemocný. Podle toho nám dali takové štítky. Pak nás převezli sem," prozradil po ošetření v motolské nemocnici.

 

 

"Nechtěl bych tu zůstat. Je teda hezká, ale nemám rád nemocnice," dodal Kuba. On i jeho kamarád Vašek dopadli dobře, z nehody vyvázli jen s drobným zraněním.

 

Zarážející je, že žáci stejné třídy měly obdobnou nehodu před pár týdny. "Jeli jsme z Klínovce do Vejprt. Byla námraza, autobus sjel do příkopu a narazili jsme do stromu. Paní učitelka říkala, abychom se uklidnili, tak jsme se uklidnili. Ale byl tam sníh a hlína a my jsme se nemohli dostat ven," popsal první nehodu Vašek.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Potvrzuje to i jeden z rodičů. "Stalo se to už podruhé, takováhle nehoda. To nás polilo horko, ale podle toho křiku v telefonu, když nám kluk volal, tak nám došlo, že teď to asi musí vypadat opravdu špatně," řekl Václav Hájek, rodič jednoho z žáků s tím, že teď své dítě asi už na školní výlet nepustí.

 

 

Ale ocenil duchapřítomnost jedné z kantorek. "Zaplať pánbůh, že paní učitelka se v poslední chvíli otočila a řekla ´Děti, držte se!´. Ty děti, které se chytly, dopadly docela dobře. Ty, které poslouchaly telefony, koukaly okolo a nevnímaly to, tak ty dopadly špatně," řekl TV Nova Hájek.

 

Ačkoliv podle svědectví chlapců v autobuse byly bezpečnostní pásy, ani řidič a ani žádná ze tří učitelek, které školní výlet doprovázely, žáky nevyzval, aby se připoutali!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotografie z místa havárie vám nedá spát. Zachránil mě anděl! Potvrdil muž

Selfie zlomek sekundy před nehodou. Kdyby viděla, co je za ní, omdlí na místě strachy

vbo TN.cz
Reklama