Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2015 11:00
Životní klika

Střepinu z výbuchu zastavil mobil u ucha! "Jinak bych byl bez hlavy!

Zdroj: liveleak.com

Trochu štěstí pro sebe získal mladý muž, který byl přítomen tragickým událostem v Paříži. Přestože se stal terčem teroristického útoku, přežil téměř nezraněn.

Od dnešního brzkého rána se všechna světová média věnují tragickým událostem, ke kterým došlo v noci na sobotu v Paříži. Série teroristický útoků zde měla za následek minimálně 153 mrtvých a množství zraněných. Mnoho z nich je v kritickém stavu. K největšímu krveprolití došlo v koncertním sále na Boulevard Voltaire.
 

 

V téhle obrovské tragédii, která hýbá celým světem, měl však tenhle mladík ohromné štěstí. Střepina z výbuchu, která mohla znamenat jeho smrt, se zastavila o mobilní telefon."Zrovna jsem měl telefonu u ucha, když došlo k obrovské ráně. Kdybych netelefonoval, mám půlku hlavy pryč," líčil vyděšený muž.
 

 

Při smrtícím útoku tak muž přišel pouze o botu a telefonické spojení se světem. Zničený mobil je malá cena za život. Množství další lidí bohužel takové štěstí nemělo.
 

 

Jakkoli to zní nepravděpodobně, mobil zachraňuje lidské životy častěji, než by se mohlo zdát. V září zachránil mobil před kulkou řidiče v autobusu v Ohiu. V roce 2013 si stejným způsobem zachránil život pracovník čerpací stanice na Floridě.

 

iho TN.cz