Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 11. 2017
Vzácné plemeno

Kůň prorazil ohradu a zmizel v lesích! Majitelka se bojí nejhoršího

Zdroj: TV Nova

Už třetím dnem pátrají na Jesenicku po osmiletém hřebci vzácného amerického plemene. Majitelka si ho přivezla ze středních Čech a po šestihodinové jízdě ho pustila mezi další koně. Těch se podle všeho lekl, prorazil ohradu a zmizel v lesích. Na zimu ale není zvyklý a hrozí, že uhyne.

Dramatický moment, kdy vzácný kůň utekl, popsala majitelka štábu TV Nova. "Tady měla být ohrada pro něj, ale uviděl jiné koně a začal jančit," vypráví Kateřina Langerová. Pak se rozeběhl proti majitelce, povalil ji na zem a zmizel v lesích.

 

"Utíkal nahoru, jak je ten posed, tam to prorazil úplně," ukazovala Kateřina. Pár stop objevila ještě v Dolním Údolí na Jesenicku, pak se ale po koni slehla zem. "Nevím vůbec, kam šel, stopy se nám ztratily, hledáme jak na koních, tak v autech," doplnila.

 

Osmiletý hřebec slyší na jméno Pipin. Celý život prožil na zahradě v Sedlčanech ve středních Čechách, když si ho paní Kateřina přivezla. Údajně se lekl dalších koní a odklusal neznámo kam. V okolí jsou totiž samé lesy a kůň se mohl zaběhnout směrem na Zlaté Hory, do Polska nebo až do Jeseníků.

 

 

Může se také toulat nedaleko, za den je ale kůň schopný ujít i 20 kilometrů a na cestách je už třetím dnem. O Pipina už proto mají všichni velký strach. "Nebyl připravený na nějakou zimu, nebyl v nějaké sportovní kondici," děsí se bývalá majitelka Monika Melkesová.

 

Pipin je hnědobílý, středního vzrůstu a v kohoutku měří okolo 150 centimetrů. Lidí ani aut se prý nebojí. "Je hodný, nekouše, nekope. Musí se najít, je to můj sen," uzavřela Kateřina.

Lucie Cochlarová/epa TN.cz