Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.9. 2017 18:12
protikuřácký zákon

Nový bič na kuřáky! Radnice už zavádí další přísná opatření

Zdroj: TV Nova

Vedení jihlavského magistrátu se rozhodlo reagovat na problémy spojené s protikuřáckým zákonem a změnit tržní řád města. To by kvůli hluku, který hlavně v noci způsobují kuřáci na ulicích, znamenalo omezit provozní dobu letních zahrádek.

Vše odstartovali lidé z okolí  jihlavského baru v centru města, kteří si stěžovali na zvýšený hluk a sepsali kvůli němu petici. Hluk prý způsobují hlavně během pátečních a sobotních nocí kuřáci, kteří kvůli protikuřáckému zákonu musí ven z restaurací.

 

Problémem se tedy začali zabývat jihlavští radní a chystají přísná opatření. Nařídili zatím omezit páteční a sobotní provozní dobu problémového baru, který sídlí v domě, jehož majitelem je právě jihlavský magistrát.

 

Navíc v dalších vybraných restauracích v centru města hodlají omezit provozní dobu letních zahrádek a tím snížit hluk v jejich okolí.

 

 

 

Většina majitelů jihlavských restaurací a barů s novým záměrem jihlavských radních nesouhlasí, prý jim bude zasahovat do podnikání.

 

Jihlavští radní budou o úpravě provozní doby na letních zahrádkách restaurací jednat na podzim, pokud ji odsouhlasí, budou muset majitelé restaurací na změny přistoupit už od příští sezóny.

 

Kterých restaurací se budou omezení týkat a kterých nikoliv, bude rozhodovat živnostenský odbor magistrátu. Jednat budou úředníci postupně se všemi majiteli jihlavských restaurací.

Podívejte se na reportáž o protikuřáckém zákonu a pokutách: 


ČTĚTE TAKÉ:

Rady, jak přestat kouřit! Kolik ušetříte? KALKULAČKA

Jak kouření ovlivňuje vzhled a tělo?

SKANDÁL A PROTESTY KUŘÁKŮ! Evropská Unie zakáže mentolové cigarety

David Pik/kik TN.cz