Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2017 21:43
to se jen tak nevidí!

Kuriózní honička: Policie chytala muže v malotraktoru, byla i v poli!

Zdroj: TV Nova

Hodně kuriozní honičku mají za sebou svitavští policisté. Po silnicích i polích pronásledovali dva muže, kteří prchali v malotraktoru domácí výroby. Nakonec zastavili jen kvůli tomu, že měli technickou závadu. Řidič byl opilý.

Na východě Čech je to honička desetiletí, protože traktor snažící se ujet třicetikilometrovou rychlostí, policisté často nepronásledují.

 

Dvojice si jela na čerpací stanici pro cigarety a právě tam drama začalo. Snažila se setřást hlídku kličkováním. "Jedná se o motorové vozidlo bez registračních značek a pojištění pro provoz na pozemních komunikacích," sdělil mluvčí policie Ondřej Zeman.

 

 

Nakonec utavený malotraktor dvojici zradil, technická závada ho zastavila. Oba muži zmizeli v polích. Hlídka ale muže doběhla a řidiči teď hrozí rok vězení. Podle policie opilý - měl jedno promile alkoholu.

 

Podobně bizarní honička se v kraji udála i loni. Hlídce v Hlinsku ujížděli dva mladíci na podomácku vyrobeném pionýrovi. Při honičce 18letý řidič narazil do boku služebního vozidla, pak utekl domů. Jeho spolujezdec chtěl zmizet taky, ale zradila ho fyzička. Uběhl ale pět metrů a už ho měli.

Petr Brzek/ lud TN.cz