Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 5. 2017
pes vs. strom

Kuriózní vandalství: Pes okousal strom, majitele hledá policie

Strom poškozený psem - pátrání - 5
Zdroj: facebook
Strom poškozený psem - pátrání

Záhadné poškození stromu řeší radnice Prahy 5. Před Kostelem svatého Václava kdosi zničil vzrostlý strom. Vypadalo to na dílo vandala, ale ukázalo se, že strom zničil pes. Pomáhala mu v tom trojice lidí. Hledá je policie.

Prostor před Kostelem svatého Václava na náměstí 14. října na Smíchově je ve dne celkem rušnou zónou. V noci tudy ale tolik lidí nechodí a i když je před kostelem služebna policie, podařil se trojici dosud neznámých vandalů se psem pozoruhodný kousek. Totálně zničili vzrostlý strom.

 

Původně to vypadalo na to, že kmen stromu musel někdo rozsekat mačetou nebo sekerou - tak moc byl poničený. Jenže kamerové záběry ukázaly něco překvapivého. "Všichni jsme si mysleli, že ten, kdo poškodil strom na Náměstí 14.řijna před kostelem, musel použit velmi ostrý nůž nebo sekeru a byl to asi blázen nebo feťák. Je to jinak," oznámil zástupce starosty Prahy 5 Martin Slabý (ANO).

 

18

GALERIE: Strom zničený psem

Zdroj: facebook

Strom poškozený psem - pátrání - 5

Hodnocení:

 

Incident se odehrál zhruba ve tři hodiny v noci z neděle na pondělí. Kamerové záznamy to potvrdily. "Přišli dva muži, žena a pes. Jeden z mužů asi natrhnul nebo naříznul kůru a poslal psa, aby se vyřádil," popsal podivné počínání vandalů místostarosta Martin Slabý.

 

 

Ani on nechápe, proč pes strom okousal. "Zřejmě to dělají běžně, protože pes kůru normálně nemá rád. A zatímco pes ničil strom, trojice lidí tomu tomu přihlížela a zřejmě se dobře bavila," kroutí hlavou místostarosta Slabý.

 

"Ten pes za nic nemůže. Pouze dělal radost pánovi. Nezbývá nám nic jiného, než na neznámého majitele psa podat trestní oznámení a vymáhat náhradu škody," dodal Martin Slabý. Případem se zabývá policie.
 

 

 

tn.cz / gar