Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 10. 2017
Osmnáctiletí útočníci

Kvůli pivu a 3 tisícům brutálně zmlátili seniora. Kopali ho do hlavy

Napadení seniora - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Neskutečně brutální útok vyšetřují boskovičtí policisté. Dva osmnáctiletí mladíci si v noci v centru Boskovic vyhlédli o 50 let staršího muže. Toho brutálně napadli. Muž po útoku skončil v bezvědomí. Pachatelé jej okradli a utekli.

Kdy přesně k útoku došlo, jihomoravští policisté neupřesnili. Pachatelé si ale v uplynulých dnech okolo druhé hodiny ranní vyhlédli na boskovickém Masarykově náměstí osmašedesátiletého seniora, který přes náměstí procházel.

 

"Nejdříve s ním komunikovali, aby jej posléze hrubě napadli. Když muž po několika úderech pěstmi do obličeje upadl na zem, tak do něj následně i kopali. Potom bezvládného muže, který upadal do bezvědomí, nestydatě prošacovali a okradli. Přitom bezbranného seniora ještě kopli do hlavy," uvedl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

 

Útok sledoval operátor městského kamerového systému, který okamžitě zavolal policisty. Když hlídka dva osmnáctileté cizince našla, seděli agresoři na městských hradbách a dělili se o lup. Protože to zjevně v Boskovicích neznali, zkusili se před zadržením zachránit skokem z hradeb.

 

 

Jeden z mužů se při tom ale zranil a zůstal ležet na místě. Druhému se utéct podařilo. Ačkoliv ho jeho kamarád neprásknul, policisté jej stejně během několika dní vypátrali. Soudce oba muže poslal do vazby. Policisté zahájili jejich stíhání pro trestný čin loupeže.

vbo TN.cz