Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2018 15:13
zpoždění MHD

Po požáru v Hostivaři kolabovala doprava, čekalo se i půl hodiny

Zdroj: TV Nova

Kvůli dohašování ohromného požáru v pražské Hostivaři a uzavírce ulice U Továren kolabovala v blízkém okolí doprava. Autobusy městské hromadné dopravy musely být odkloněny, i tak ale v hustém provozu nabíraly až půlhodinové zpoždění. Toho například autobusy MHD dosahovaly i po jedenácté hodině.

Úterní požár haly v ulici U Továren v Praze-Hostivaři zaměstnal hasiče na dlouhé hodiny. Na místě zasahovalo ohromné množství hasičů z Prahy i Středočeského kraje.

 

"Celkem u požáru zasahovalo 39 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z Prahy; 5 jednotek ze Středočeského kraje; byl nasazen vrtulník Policie ČR, Chemická laboratoř z Kamenice a speciální robot na hašení uvnitř haly. Průběžně se u požáru vystřídalo bezmála 200 hasičů," zhodnotili hasiči na Twitteru.

 

Ještě v úterý museli hasiči na místě dohašovat skrytá ohniska, ulice U Továren zůstala zavřená. To výrazně zkomplikovalo dopravu v okolí, která při ranní špičce začala v okolí kolabovat.

 

"Upozorňujeme na uzavření ulice U Továren v Hostivaři kvůli včerejšímu požáru," zveřejnila Městská policie Praha.

 

 

Na problémy v dopravě upozornila i Pražská integrovaná doprava (PID). "Vlivem omezení v Hostivaři (po požáru) kolabuje doprava na ul. Kutnohorské. Zpoždění i přes 30 minut," uveřejnila společnost na Twitteru.

 

Zpoždění museli řidiči také očekávat v ulici Přátelství v Uhříněvsi směrem na Prahu, podle PID dosahovalo zdržení i 40 minut.

 

 

Situace se nezlepšila ani kolem jedenácté hodiny, kdy autobus MHD ujel dvě zastávky za dlouhých 40 minut. "Můžete-li, oblasti se prosím vyhněte," apeluje PID.

 

Na reportáž TV Nova o ohromném požáru v Hostivaři se můžete podívat zde: 

klma TN.cz
Reklama