Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2018
škody po bouřce

V Olomouci se propadl strop bytu, nevydržel nápor deště! FOTO

V Olomouci se pod náporem vody zřítil strop bytu
Zdroj: HSZ Olomouckého kraje

Strop bytového domu v Olomouci nevydržel nápor vodní laguny, která se nad ním utvořila při sobotní bouřce. Celá stropní konstrukce se propadla dovnitř právě rekonstruovaného bytu, ve které naštěstí v ten moment nikdo nebyl. Místo museli přijet zajistit hasiči.

Silná sobotní bouřka, která se prohnala Olomoucí, vytvořila na střeše bytového domu velkou kaluž vody. To nevydržela střecha a krátce po čtvrté hodině se propadla. Na místo tak vyjeli hasiči.

 

"Po příjezdu zjistili, že ve čtvrtém nadzemním podlaží bytového domu se částečně propadly dřevěné stropy v jedné místnosti rekonstruovaného bytu," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

 

Při likvidaci následků propadu musela hasičům na místě pomoci i speciální technika, která se běžně používá při závalech. "Hasiči nejprve odčerpali lagunu ze střechy a následně celý propadený strop postupně rozebírali a materiál vynášeli na volné prostranství před dům."

 

 

17

GALERIE: V Olomouci se pod náporem vody zřítil strop bytu

Zdroj: HSZ Olomouckého kraje

V Olomouci se pod náporem vody zřítil strop bytu

Hodnocení:

 

Hasiči po krátké poradě raději přivolali na místo i statika. "Ten po kontrole objektu doporučil, aby hasiči střechu podepřeli a zpevnili nejen propadený strop v bytě těsně pod střechou, ale také strop v bytě o patro níž," upřesnila Hacsiková.

 

 

V dolním bytě pak hasiči postavili konstrukci, která strop zpevnila. Podle hasičů je celý dům neobyvatelný. Lidé tak museli opustit své domovy a najít náhradní ubytování.

 

Sobotní bouřky způsobily na Moravě i další škody. Ve Vedryni na Třinecku vzplál po zásahu bleskem rodinný dům. Hasiči požár uhasili, ale odhadovaná škoda se přesto vyšplhala ke 3 milionům korun.

 

jva TN.cz
Reklama