Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 7. 2017
Útok žíravinou

Kyselinou v Londýně útočili kluci (15 a 16)! Obvinili jen staršího

Útok kyselinou v Londýně
Zdroj: Twitter, Sarah Cobbold
Na místo, kde chlapci polili muže kyselinou, vyrazily desítky policistů

Britská policie obvinila šestnáctiletého mladíka z pěti útoků kyselinou. Celkem chlapec čelí obvinění z patnácti přečinů včetně ublížení na zdraví a držení nebezpečné látky. K útokům došlo v noci na pátek, dvojice mladíků polila kyselinou pět mužů během 90 minut.

Svědci popsali, že v noci na pátek útočili v centru Londýna dva mladíci na mopedu. Jiné motorkáře i lidi na ulici polévali kyselinou, jednomu z nich ukradli moped. Celkem zaútočili pětkrát během 90 minut.

Reklama

 

Policie zadržela dva chlapce ve věku 15 a 16 let. Zatímco patnáctiletý mladík byl propuštěn na kauci, o rok starší kamarád čelí obvinění z několika přečinů. Informovala o tom londýnská policie a poté britská média.

 

Útočníka policisté obvinili z patnácti trestných činů včetně těžkého ublížení na zdraví, držení nebezpečné látky a loupeže. Chlapec zůstává ve vazbě, kde čeká na pondělní soud ve Stratfordu. Kvůli nízkému věku mu nehrozí vysoké tresty.

 

 

Dvojice mladíků na mopedu zaútočila v londýnské čtvrti Hackney nejdříve na jiného motorkáře. Muži polili tvář kyselinou a ukradli mu moped. Následky si ponese celý život. O 20 minut později napadli dalšího člověka, v průběhu hodiny pak zaútočili ještě na další tři lidi.

epa TN.cz
Reklama