Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2018 21:55
VIDEO HRŮZY Osm zraněných

Lanovka začala nekontrolovaně couvat, lidé létali ze sedaček!

Zdroj: TV Nova

Šokující video zachycuje moment, kdy lanovka v gruzínském lyžařském areálu zrychlila na dvojnásobek. Lidé, kteří se snažili vystoupit, létali vzduchem, jak je vysoká rychlost vyhazovala ze sedaček. Podle gruzínských médií se zranilo osm lidí.

Osm zraněných a ostatní lyžaři v naprostém šoku zůstali po závadě lanovky v gruzínském resortu Gudauri. Lanovka jela obrovskou rychlostí nejméně několik minut, než ji pracovníci dokázali zastavit.

 

Na videech ze sociálních sítích je vidět, že lyžaři zřejmě nezvládli ve velké rychlosti vystoupit na kopci a pozpátku dojeli až k dolní točně. Při pokusu vysednout pak létali ze sedaček na všechny strany. Někteří se zřítili poté, co vozíky narazily do sloupu.

 

Videa také ukazují, jak se sedačky začaly u točny hromadit. Každá další totiž narazila do té, která se dole zastavila. Kolem lanovky postávaly desítky dalších lyžařů, kteří se snažili pomoci zraněným.

 

Podle portálu Georgia Today se zranilo osm lidí. Jejich zranění by neměla být vážná a někteří z nich už byli po ošetření v nemocnici propuštěni. Mezi zraněnými jsou i občané Švédska a Ukrajiny včetně těhotné ženy, která si stěžuje na bolest zad, a muže s otevřenou zlomeninou ruky.

 

 

Zatím není jasné, co přesně zrychlení lanovky způsobilo a proč někdo ze zaměstnanců nezasáhl dříve. Zástupci lyžařského střediska odmítli pro gruzínská média reagovat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ VIDEO: Dívka v zábavním parku sklouzla z atrakce a visela 25 metrů nad zemí! Co následovalo?

VIDEO: Návštěvníci zábavního parku zažili opravdový horor! To je noční můra každého. Co se jim stalo?

epa TN.cz
Reklama