Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2017
Věrné zvíře

Láska až do smrti: Tučňák miloval papírovou postavičku, zemřel u ní

Tučňák Grape-kun se zamiloval
Zdroj: Profimedia
Tučňák se zamiloval do papírové postavičky, zemřel po jejím boku

I zvířata dokážou být romantická! Tučňák z japonské zoo se poté, co ho družka opustila, zamiloval do kreslené postavičky z kartonu. Po jejím boku trávil všechny volné chvíle a také vedle ní zemřel. Bylo mu 21 let.

Neobvyklá láska se rozhořela v japonské zoo Tobu nedaleko Tokia. Tučňák jménem Grape-kun si oblíbil kreslenou postavičku z kartonu, kterou mu do výběhu ošetřovatelé umístili, aby mu dělala společnost. Píše o tom zpravodajský portál Yahoo.

 

Grape-kun propadl lásce k animované dívce Hululu poté, co ho opustila tučňáčí družka Midori. Papírová postavička na něj udělala tak velký dojem, že raději trávil čas s ní, než s ostatními svého druhu.

 

Dlouhé hodiny Grape-kun na Hululu zíral a když ošetřovatelé chtěli, aby se najedl, museli ji z výběhu odstranit. V květnu si zvláštní náklonnosti všimlo i vedení zoologické zahrady, které příběh zmedializovalo.

 

 

A senzace byla na světě. Grape-kun získal fanoušky po celém světě a fotky toho, jak na dívenku fascinovaně zírá, se hojně sdílely na sociálních sítích. To se opakuje i v polovině října - z mnohem smutnějšího důvodu. Milující tučňák totiž zemřel.

 

"Děkujeme všem, kteří ho po celou dobu podporovali. Náš dík patří i Hululu, která se o něj do poslední chvíle starala. A díky také tobě, Grape-kune, za všechen ten čas. Odpočívej v nebi v míru," napsala zoo na twitter. Tučňákovi bylo 21 let, což je v přepočtu na lidský věk úctyhodných 80 roků.

epa TN.cz