Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.4. 2018 17:37
neštěstí v horách

Lavina pohřbila ve Švýcarsku pět turistů. Živé našli jen dva z nich

Ve švýcarských Alpách se utrhla lavina
Zdroj: Profimedia

Přes 200 metrů široká lavina se utrhla v sobotu odpoledne v alpském lyžařském středisku Fiesch. Švýcarští záchranáři potvrdili, že sníh zabil tři lyžaře, další palidé skončili v nemocnici.

Policie v kantonu Valais uvedla, že lavina zasáhla skupinu pěti lyžařů. Lyžaři byli na cestě z horské chaty Konkordiahutte u slavného ledovce Aletsch v oblasti Fiescheralp na jihu Švýcarska. Pohybovali se ve výšce asi 2450 metrů nad mořem, informoval web 20min.ch.

 

Neštěstí viděla další skupina lyžařů, kteří ihned zavolali záchranáře. Kvůli povětrnostním podmínkám nebylo možné povolat na pomoc vrtulník, který by zasypanou oblast prohledal rychleji. Všichni turisté měli lavinová detekční zařízení.

 

Záchranářům se podařilo objevit dva turisty živé. Později našli ve sněhu těla dalších tří lidí, kterým už nebylo pomoci. Podle policie jsou oběťmi turisté ze Španělska.

 

 

To potvrdilo i španělské ministerstvo zahraničí. „Jsme v kontaktu se švýcarskými úřady i s rodinami postižených lidí,“ uvedl mluvčí španělského ministerstva.
 

TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama