Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.8. 2017 22:40
zvrat v případu miloval mince

Lázně Bělohrad: Zavražděný muž má být zmizelý sběratel z Prahy!

Zdroj: TV Nova

Mrtvola muže u Lázní Bělohrad, kterou policisté našli v poli nedaleko místa, kde se stala trojnásobná vražda, patří podle všeho hledanému sběrateli mincí z Prahy. Vyplývá to z policejních závěrů, TN.cz smutnou zprávu navíc potvrdila rodina pohřešovaného muže.

Policie v úterý odpoledne zveřejnila první informace o zavražděném muži, jehož tělo se našlo v polovině srpna v kukuřičném poli nedaleko místa masakru u Lázní Bělohrad na Jičínsku.

 

Podle informací TN.cz by se mohlo jednat o asi padesátiletého pohřešovaného sběratele mincí z Prahy, po kterém rodina i policie pátrala od konce července. Naposledy se ozval manželce předtím, než nasedl na autobus do Jičína, kde chtěl nakoupil mince a bankovky. Více informací o pohřešovaném muži najdete v článku zde:

 

 

Tomu, že nalezené tělo patří právě tomuto sběrateli, nasvědčuje hned několik věcí. Policie potvrdila, že asi padesátiletý zavražděný muž byl předtím pohřešovaný a zmizel na konci července. Sběratel už v databázi pohřešovaných není, protože u něj "pominuly důvody k pátrání".

 

To se stává v případě, že byl hledaný člověk nalezen. Jestli se stal obětí trestného činu, ale mluvčí policie Andrea Zoulová odmítla sdělit. "Nejsem kompetentní případ dál komentovat," řekla pouze. Potvrdila ale, že pátrání po sběrateli bylo ukončeno tento týden.

 

Hledaný sběratel měl každopádně namířeno na Jičínsko, kde se tělo našlo. V neposlední řadě pak informaci TN.cz potvrdila i žena, která tvrdí, že je příbuznou zabitého muže. Té nejvíc vadí, že policie odmítá s rodinou komunikovat a sdělit bližší okolnosti jeho smrti. "Nechtějí nám nic říct. Média toho ví víc, než my," postěžovala si redakci.

 

Bližší informace o nálezu těla sdělila policie v úterý. "Kriminalisté od počátku pracovali s několika vyšetřovacími verzemi, od náhlého úmrtí, přes nešťastnou náhodu a samozřejmě nemohli vyloučit, že muž zemřel násilnou smrtí," sdělil mluvčí policie Jan Čížkovský.

 

Pitva nakonec potvrdila právě násilnou smrt. V souvislosti s tím policie hledá asi třicetiletého muže. Více informací o něm najdete zde.

 

Podívejte se i na reportáž o nálezu těla a dalším pátrání:

 

lud TN.cz