Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.5. 2017 20:39
vajíčková kauza

Le Penová pod palbou: Vajíčka z davu létají už i ve Francii! VIDEO

Zdroj: Enex

Francouzská kandidátka na post prezidenta Marine Le Penová se ve čtvrtek při návštěvě přepravní společnosti v Dol-de-Bretagne dostala pod palbu vejci. Ochranka po vaječném útoku Le Penovou rychle odvedla do budovy. Z davu se při házení vajíček ozývalo "pryč s fašisty".

Poletující vajíčka nejsou jen českou záležitostí, stejně jako Miloš Zeman se i Marine Le Penová dostala pod vaječnou palbu. Podle portálu Dailymail bylo důvodem obvinění vedené vůči jejímu oponentovi Emmanuelu Macronovi.

 

Le Penová ho při vyhrocené televizní debatě obvinila, že má tajný účet na Bahamách. Macron označil výrok jako hanobení, jeho poradci pak oznámili, že nebudou váhat žalovat každého, kdo tuto nepravdivou zprávu bude opakovat.

 

Státní zástupci již celé obvinění na základě Macronovy stížnosti prověřují. Nařčení přišlo jen tři dny před finálním prezidentským soubojem.

 

14

GALERIE: Na Marine Le Penovou létala z davu vajíčka

Zdroj: Profimedia

Po Marine Le Penové házeli vajíčka

Hodnocení:

 

Le Penová ve čtvrtek navštívila přepravní firmu v Dol-de-Bretagne, kde se podle portálu Dailymail sešlo přibližně 50 protestujících. Z davu začala létat vajíčka, ozývalo se "pryč s fašisty", lidé přišli s celou řadou transparentů.

 

 

Ani jedno z vajec prezidentskou kandidátku nezasáhlo, ochranka začala okamžitě reagovat a Le Penovou odvedla do budovy.

 

S házením vajíček se setkal i Miloš Zeman, na kterého létala vejce na akci na Albertově v listopadu 2014. Za to hrozily Jindřichu Frühaufovi až dva roky vězení, soud ho nakonec zprostil obžaloby, nepodařilo se nic prokázat.

 

Reportáž TV Nova:


 

klma TN.cz