Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 1. 2018
nevšední zážitek

Ledový hotel má nové pokoje! Unikátní bydlení vytvořili umělci

Ledový hotel
Zdroj: Instagram, icehotelsweden

Majitelé hotelu ve švédském městě Jukkasjärvi nabízí každou zimu unikátní bydlení. Letos už po osmadvacáté otevřeli svůj "IceHotel". Pokoje navrhlo 26 designérů a výtvarníků z celého světa. Bydlení je pro hosty opravdovým zážitkem.

Hotelové pokoje jsou vytesány z ledu a sněhu. Zájemci mohou letos vybírat mezi 19 pokoji. Na výstavbu největšího z nich bylo použito 32 tun ledu a pět tun sněhu.

 

Výtvarníci se letos věnovali i sochařské práci – postavili realistickou sochu King Konga, ze které je postel. Na hrubou stavbu hotelu bylo použito kolem 30 000 krychlových metrů sněhu a ledu, ale jen na samotné sochy se spotřebovalo 500 tun čistého přírodního ledu.

 

111

GALERIE: Ledový hotel

Zdroj: Instagram, icehotelsweden

Ledový hotel - 1

Hodnocení:

 

Z ledu je i vyrobena postel, kterou drží člověk z ledu v rukou. Pokoje zdobí i květinové ornamenty, ledové závěsy, nebo je k posteli vede ledové molo. Postele zdobí kožešiny ze zvířat, které mají především zahřát - v apartmá se udržuje teplota -5 až -8 °C. Lidé v něm obvykle tráví jen jednu noc a poté se přemístí do běžných pokojů, které hotel také nabízí.

 

 

Malá vesnička na severu Švédska přivítá 50 000 návštěvníků každou zimu. Noc v nejlevnějším z pokojů vyjde zhruba na 14 500 českých korun. Zájemci a milovníci ledu se zde mohou ubytovat do 15. dubna, pak se hotel opět zavře.

 

Před rokem se ale ve vesničce otevřel také Ledový hotel, který má díky speciální technologii vydržet po celý rok.

ham TN.cz