Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.2. 2015 22:08
Uherskobrodský masakr

Lékař střelce Zdeňka K. řekl, proč mu dal potvrzení na zbrojní průkaz

Zdroj: TV Nova

Jak to bylo se zbrojním průkazem brodského střelce Zdeňka K.? Proč mu jeho lékař dal doporučení na prodloužení? Takhle se k tomu vyjádřil lékař Roman Kouša.

Restaurace, ve které Zdeněk K. zaútočil na nic netušící hosty. Vytáhl dvě zbraně a začal na ně pálit. Jak je možné, že takový člověk mohl mít zbrojní průkaz - to se teď ptají nejen lidé, kteří si na vývěskce pohřební služby čtou jména obětí. Zdravotní prohlídku vrah absolvoval u svého lékaře Romana Kouši.

 

"Nemohu se k tomu vyjadřovat. Podle mých informací nebyl platný," uvedl lékař Roman Kouša.

 

Jeho tvrzení ale odmítají policisté. "V této době byl stále daný zbrojní průkaz platný," tvrdí mluvčí zlínské policie Pavel Benedikt Stránský.

 

 

Byl to právě obvodní lékař, kdo vrahovi vystavil v polovině ledna osvědčení, aby si mohl zdrojní průkaz prodloužit. "Policie má k dispozici posudek, na kterém je lékařem stanoveno, že osoba je zdravotně způsobilá k tomu, aby byla držitelem zbrojního průkazu," říká Stránský.

 

Jenže po nějakém čase lékař kontaktoval s tím, že bude nutné vypracovat další lékařský posudek. Otázkou je, zda to bylo po tom, co lékaře kontaktoval švagr Zdeňka K. (více ZDE). Od psychiatričky se údajně dozvěděl, že Zdeněk K. může být nebezpečný.

 

 

Vrah k lékaři už ale nepřišel...

 

Zdeněk K. v úterý v uherskobrodské restauraci Družba zastřelil osm lidí - sedm hostů a servírku. Poté obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. Motiv činu je zatím nejasný. Nicméně v telefonátu s reportérem televize řekl, že mu lidé ubližují a je jimi šikanován.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proč střelce z Brodu nezabila první hlídka?

Masakr v Brodě: Píší o něm i světová média

TN.cz / TV Nova / Petr Zapletal