Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 13.2. 2018 21:17
odpykává si 14 let

Lékař-vrah chce na svobodu! Zabil milenku, po smrti se mu pomstila

Zdroj: TV Nova

Lékař Vladimír Mikuš, který si odpykává 14letý trest za vraždu milenky, nevzdává snahu dostat se předčasně na svobodu. Jeho žádostí o podmínečné propuštění se opět zabývá soud. Loni ji přitom zamítl. Muž zavraždil svou milenku a tělo hodil v bedně do Orlické přehrady. A skoro by mu to bývalo možná i vyšlo, kdyby o sobě milenka nedala znovu vědět.

Vladimír Mikuš se za deset let změnil k nepoznání. Čas a kriminál se na něm podepsaly. Z hladce oholeného štíhlého lékaře se stal téměř holohlavý a zarostlý trestanec.

 

Ve vězení ale nezahálí. Pracuje jako knihovník, sbírá pochvaly a vzdělává se. "To je snad jediný, nebo jeden z mála odsouzených v České republice, který během výkonu trestu vystudoval vysokou školu," řekl jeho obhájce Jaroslav Ortman.

 

Marcela Sekáčová byla Mikušovou milenkou, vztah ale chtěla ukončit. Když v únoru 2007 zmizela, byl lékař hned podezřelý. Chyběl ale hlavní důkaz. Pár dní předtím, než ho mohl soud definitivně zbavit obvinění, vyplavala z Orlíku bedna s mrtvolou. "Mysleli jsme, že je to bójka," popsal svědek.

 

 

Mikuš hrál na pozůstalé u soudu divadlo, nakonec ale skončil ve vězení. "Hledím na vás a dívám se vám do očí a říkám vám, že já jsem vaši dceru nezabil," tvrdil tehdy.

 

Mikuš se k činu přiznal až po třech letech za mřížemi, kdy ho soud přeřazoval do mírnějšího typu věznice. A právě to je skutečnost, kterou dodnes nemůže překousnout státní zástupce. Chce nové posudky od psychologů a psychiatrů. Aby řekli, jak se změnila psychika vraha. Líčení bude pokračovat za měsíc.

Ondřej Špalek/ lud TN.cz
Reklama