Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2016 18:14
ve jménu ISIS

Lékař "vymyl mozek" postiženému pacientovi! Ten odpálil 12 vojáků

ISIS - propaganda
Zdroj: Profimedia

Německá policie ve čtvrtek zatkla v Berlíně lékaře, který podle všeho využil mentálního postižení čtyřiadvacetiletého muže a poslal ho bojovat za Islámský stát. Mladík pak v Iráku vyhodil do vzduchu sebe společně s 12 iráckými vojáky.

Vyšetřovatelé obvinili německého lékaře (33) ze zneužití 24letého pacienta k boji za Islámský stát. Lékař mentálně zaostalému muži pouštěl džihádistická videa, přesvědčoval ho o podstatě svaté války a jeho úlohy v ní, a pak ho poslal do Iráku. Dokonce mu koupil jednosměrnou letenku.

 

Němec odletěl do iráckého města Baiji, kde se krátce na to odpálil. Svou sebevražednou misi dokončil. Společně s ním zemřelo i 12 iráckých vojáků.

 

 

"Zjištění vyšetřovatelů vedlo k závěru, že sebevražedný atentátník byl mentálně postižený a jednoduše ovlivnitelný, a proto byl také pro tento úkol vybrán," cituje The Local státního zástupce.

 

Policisté v souvislosti s případem zasahovali v celkem čtyřech bytech v Berlíně a Mannheimu, odkud lékař pocházel. Vyšetřovatelé zabavili různé dokumenty, flash disky, mobilní telefony i dalekohled na pušku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OSOBNÍ ZPOVĚĎ VĚZEŇKYNĚ: Dívka žila pod vládou ISIS. Co všechno musela prožívat?

JSOU TO HRDINKY: Syrské ženy se mění v bojovnice proti ISIS! Podívejte se na tyhle drsný holky!

lud TN.cz