Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.3. 2015 21:12
Profesní selhání

Ludmilu zabila chyba lékaře! Jeho trest vás překvapí

Zdroj: TV Nova

Pokuta 150 tisíc korun a zákaz činnosti na rok a půl. Takový je trest pro lékaře Viktora Hladíka. Ten podle okresního soudu ve Frýdku - Místku zavinil před pěti lety smrt pacientky Ludmily Olšovské.

Čtyřiasedmdesátiletá Ludmila do frýdecko-místecké nemocnice přišla před pěti lety s bolestmi břicha. Lékař Viktor Hladík jí diagnostikoval zácpu a naordinoval opiátovou injekci. V noci při zhoršení zdravotního stavu už se na ní ani nepodíval a přes telefon řekl sestře, ať pacientce píchne další injekci.


Ráno byl zdravotní stav paní Ludmily natolik vážný, že musela prodělat vážnou operaci. Při té měl podle obžaloby špatně postupovat další lékař. Toho ale soudce dnes zprostil všech obvinění.


Případ se táhl dlouhé čtyři roky a to hlavně kvůli zpracování mnoha znaleckých posudků. Dnes soudce Viktora Hladíka potrestal pokutou 150 tisíc korun a zakázal mu na rok a půl vykonávat práci lékaře.


S rozsudkem nejsou spokojení pozůstalí po oběti ani státní zástupkyn Lenka Dostálová, která požadovala pro oba lékaře mnohem přísnější tresty.


"Věříme, že se státní zástupkyně odvolá, protože ona navrhovala daleko přísnější potrestání obou obžalovaných lékařů," doufá syn paní Olšovské. Soudy se případem budou znovu zabývat tak jako tak, protože nízký trest se nelíbí Hladíkovi, který už se odvolal.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Brutální doktor: Mučí miminko!

Gynekolog šmíroval pacientky, pak spáchal sebevraždu

pez, Tomáš Indrei TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama