Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2016 08:38
Inspirativní příběh

Lékaři jí dávali 2 týdny života, díky zdravé stravě ale rakovinu poráží!

Bojuje jídlem proti rakovině
Zdroj: facebook.com

Britka, které lékaři dávali jen 2 týdny života, bojuje proti rakovině zdravou stravou. A funguje to! Nádor na žaludku sice nezmizel, ale výrazně se zmenšil. Zdravým jídlem posiluje Natasha svou imunitu a připravuje tělo na léčbu chemoterapií.

Téměř před rokem se Natasha Grindleyová dozvěděla, že má rakovinu žaludku. Její vyhlídky nevypadaly dobře, doktoři dávali 36leté Britce jen 2 týdny života. Natasha se ale nevzdala a radikálně změnila svůj životní styl.

 

Ze zoufalství se matka dvou dětí obrátila ke zdravé stravě. Přestala pít alkohol a nezdravá jídla vyměnila za ovoce a zeleninu. "Lékaři byli překvapení, že jsem přežila déle než 2 týdny. Nevěřili, že bych mohla žít dobrým životem. Naprosto zoufalí jsme s manželem celý den i noc prohledávali internet, až jsme našli alternativu," uvedla Natasha pro deník Liverpool Echo.

 

Zdravá jídla posilují Natashinu obranyschopnost a připravují tělo na náročnou léčbu chemoterapií. "Můj život to úplně změnilo, předtím jsem jedla hrozně. Hodně jsem pila a jedli jsme jen donášky. Vůbec jsem si neuvědomovala, že to mému tělu škodí," prohlásila 37letá Britka.

 

Loni v březnu založila facebookovou stránku Heal for Real (Opravdu se uzdravte), kterou sleduje už téměř 7 tisíc lidí, a získala diplom ze zdravé výživy. S fanoušky se dělí hlavně o své recepty. "Nejdříve to byl projekt jen pro mou rodinu a přátele, začali mi ale psát lidé, kteří se také léčí s rakovinou," řekla Natasha.

 

 

Sympatická Britka teď absolvuje nejdůležitější část léčby - chemoterapii. "Ohledně své budoucnosti jsem optimistka. Jdu tou správnou cestou a cítím, jak se mé tělo uzdravuje," tvrdí Natasha. "Jsem zdravou stravou posedlá, ale to se stává, když na tom záleží váš život," dodává

 

"Při typu rakoviny, jako je ta Natashina, existuje několik možností léčby," sdělil deníku jeden z jejích lékařů. "Natasha se stále léčí, ale zůstává pozitivní, aktivní a hodně zapojená do procesu," vypočítal doktor, co všechno uzdravení napomáhá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rakovina hrozí téměř každému, která je nejhorší a jak ji poznat?

Lze léčit rakovinu vitaminem C? Část lékařů tvrdí, že ano!

50 nejzdravějších potravin všech dob! Tohle jez klidně denně

25 potravin, které bys rozhodně měla mít ve svém jídelníčku

VAROVÁNÍ! Viděli jste už někdy prso postižené rakovinou? Žena ukázala detaily

SMUTNÝ PŘÍBĚH: Slavná herečka řekla manželovi, že jí odstraní ňadra. Jeho reakce zabolí i vás!

epa TN.cz