Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 4. 2018
Výsledky vyšetřování

Lékaři přetrhli dítěti páteř, tvrdili rodiče! Komise zveřejnila závěry

Tragický porod v Bardějově - 2
Zdroj: tvnoviny.sk
Ilustrační foto

Slovenskem otřásl případ miminka, které během dramatického porodu zemřelo. Zaseklo se v pánvi, a tak se ho lékaři poušeli dostat ven všemi možnými způsoby. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř. To ale odmítla vyšetřovací komise. Zranění prý bylo způsobeno až po smrti.

Při komplikovaném porodu, na který si stěžovali rodiče z Badejova, lékaři nepochybili. K takovému závěru došla vyšetřovací komise, kterou zřídil ředitel nemocnice. Postup, který porodníci zvolili, byl podle vyšetřovatelů jediný možný, aby zachránili matku.

 

Pitva prokázala, že mělo miminko oddělenou hlavu od těla. Rodiče tvrdili, že lékaři páteř přetrhli, když se novorozence snažili dostat z těla matky. Podle vyšetřovací komise ale bylo toto zranění způsobeno až po smrti.

 

Porod nejdříve probíhal bez problémů, pak se ale holčička zasekla rameny v pánvi. Lékaři jí podle matky tlačili i na břicho, ale dítě nedokázali dostat ven živé. Podle ředitele zasahovali u porodu jen zkušení lékaři, někteří z nich trojatestovaní.

 

 

"Řekli už jen čas smrti. Já jsem se podívala na sestřičku a zeptala se, jestli dcerka zemřela. Ona nic neřekla a sklopila oči," vypráví Elena, jejíž miminko vážilo přes 4,5 kila. Právě to byl důvod, proč se zaseklo v pánvi. Rodička tvrdí, že žádala císařský řez, lékaři to ale odmítli, protože už začala rodit přirozeně.

 

Rodiče už se obrátili na Úřad nad zdravotní péčí, který na Slovensku podobné případy a stížnosti prošetřuje. Kauzu řeší i policie. Rodiče teprve zváží, zda podají trestní oznámení na nemocnici. Lékaři, který podle nich dělal, co mohl, přitom nic nezazlívají.

 

Podívejte se na reportáž TV Markíza o případu:

 

ČTĚTE TAKÉ:

SMUTNÉ TRAGÉDIE SLAVNÝCH: Jak se vyrovnali s tím, že přišli o dítě?
Maminka zveřejnila video, na kterém její miminko bojuje o život! Proč to udělala?

TN.cz
Reklama