Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 7. 2017
Pozor na to

Lékaři varují cyklistky: Jízda na kole ohrožuje váš milostný život!

Cyklistka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Že z jízdy na kole bolí zadek i intimní partie, není žádná novinka. Cyklistky by si ale měli dávat pozor i na další potíže. Časté vyjížďky mohou dokonce ohrozit jejich milostný život.

Cyklistika je skvělý způsob, jak se dostat, kam potřebujete, a ještě u toho zhubnout pár kil. Ženy by si ale časté jízdy na kole měly pořádně rozmyslet. Jejich intimní partie tím totiž obrovsky trpí, píše portál nypost.com.

Reklama

 

Pocit pálení, bolest a znecitlivění. Všechny tyto potíže zaznamenala snad každá žena, která někdy jela na kole. A je toho mnohem víc! Ne všechny ženy ale těmto příznakům věnují pozornost.

 

"Cyklistky nejčastěji trápí různé ranky, citlivost pokožky, nebo naopak znecitlivění, zvětšení pysků, vaginální podráždění a infekce, také infekce kůže a močových cest," vypočítala gynekoložka Pradnya Pisalová.

 

 

Když žena sedí na kole, přenáší až 40 procent své váhy na vulvu. Právě tento tlak způsobí bolest, otok a necitlivost. Pysky jsou opuchlé a vypadají větší, mohou být až asymetrické. "Škody" mohou snížit polstrované kalhoty.

 

Podle studie z roku 2016 navíc ženy, které na kole ujely alespoň 160 kilometrů za týden, měly snížené pohlavní vjemy a pociťovaly při sexu bolest, což vedlo k sexuální dysfunkci.

epa TN.cz
Reklama