Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 1. 2018
Jednoduché řešení

Lékaři varují: Nedostatek sexu způsobuje ženám vážné problémy!

Odmítání
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Nedostatek sexu podle lékařů vede k psychickým i fyzickým problémům. Ohroženy jsou především ženy, které mohou trpět vaginální atrofií a vysušením tkáně. I kdyby žena neměla partnera, řešení existuje - masturbace.

Ať už nemáte na sex ani pomyšlení, nebo jste zrovna bez partnera, neměli byste na pravidelné potěšení zapomínat. Nemusíte souložit od rána do večera, stačí občasná masturbace. Nedostatek sexuálních hrátek totiž vede k fyzickým potížím.

 

U žen se může vyvinout vaginální atrofie nebo vysychání sliznice. Jde o běznou poruchu, která postihuje většinu dam, jakmile neprovozují sex. Projevuje se výtoky, pálením, svěděním, problémy s močením a bolestmi při sexu.

 

Prevence je ale poměrně příjemná - pravidelné orgasmy pomáhají udržet zdravou vaginální tkáň. Nedochází tak ke ztenčení, vysušení nebo zánětu. Zlepšují také tok krve do vaginální oblasti, což přináší více kyslíku, který tkáň posiluje.

 

 

Lékaři upozorňují, že nejvíce ohroženy jsou ženy po menopauze a také ty, které trpěly rakovinou. Píše o tom portál Daily Mirror. Dámy po přechodu se často potýkají se změnou osobnosti a psychickými problémy, což vede i k nedostatku sexu.

 

"Lidé často říkají, že nemají sexuální život, protože nemají partnera. Na to zapomeňte a mějte sexuální vztah sami se sebou. Stačí se masírovat a stimulovat tkáň, aby krev proudila rychleji a tkáň zůstala elastická. Jen trochu cviku," citoval portál lékařku Louise Mazantiovou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ve 41 letech je stále PANIC. Neuvěříte, proč nechtěl doteď sex!

ŠOKUJÍCÍ PRŮZKUM: Z polohy 69 mají Češi hrůzu! Má to jasné vysvětlení

5 šílených změn, které se stanou s vaším tělem, když NEMÁTE DLOUHO SEX

epa TN.cz
Reklama