Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 14:08
nespokojení doktoři

Lékaři zuří kvůli byrokracii! Tisíce jich budou příští týden stávkovat

Zdroj: TV Nova

Více než 10 tisíc lékařů chystá na příští týden hromadný protest. Nelíbí se jim nárůst byrokracie v souvislosti s nastávající povinností eReceptu nebo EET. Někteří zubaři, pediatři nebo praktičtí lékaři kvůli tomu dokonce zvažují uzavření svých ambulancí.

Chystaný protest ambulantních lékařů je naplánovaný na úterý 10. října. Tisíce lékařů pro děti i dospělé, zubaři a další ambulantní specialisté si navléknou černé pásky na rukáv a v čekárně vyvěsí parte a plakát, který bude důvod protestu vysvětlovat.

 

Kromě toho se desítky lékařů vydají symbolicky pohřbít ambulantní lékařství do Žleb na Kutnohorsku, kde končí jediná ordinace praktického lékaře.

 

Protest organizuje Koalice soukromých lékařů, podle které ambulantní péče mele z posledního, důvodem jsou podle ní léta stagnující příjmy ambulancí a rostoucí byrokracie, tedy povinné zavedení eReceptů a EET. Podle koalice je právě elektronická evidence tržeb tím posledním důvodem, proč ve své praxi nepokračovat.

 

 

Jenže odcházejí lékaře hlavně na venkově nemá kdo nahradit. Podle Ústavu zdravotnických informací bude za tři roky chybět na osm stovek ambulantních lékařů. Průměrně se jeden praktický lékař stará o 1 700 pacientů, například na Chebsku a na Mostecku ale na jednoho lékaře připadá až 4 000 pacientů. 

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.10. | 15:37 elana2
17
VŠICHNI TI DOKTOŘI CO DĚLALI PODVODY VE VELKÝM BUDOU MUSET SKONČIT, PROTOŽE ...
2.10. | 15:49 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-8
2.10. | 15:42 vlada-2222: Dělníci táhnou ekonomiku? Dělníci něco, co táhne ...
3.10. | 12:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
1
Náhlasit nevhodný komentář
3.10. | 12:16 allanaldik: Pleteš si taxislužbu se sdílenou ekonomikou, TheBile
3.10. | 12:18 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
viv liodi nez 8. Tak proc si mysliz ze jinde je to jinak? Protoze jsi jeste vetsi kokkooot nez jsme si mysleli. tve IQ nedosahuje ani sumici travy. Ty TRooTLE politicke a komousskej.
3.10. | 12:16 allanaldik
1
Náhlasit nevhodný komentář
3.10. | 08:27jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi - a vidim ze ty ze sebe muzes delat akorat krettena nic vic nemuzes. Kdyz se da jezdit taxikem bez licence tak proc ne zubarinu bez diplomu. Pisu tady jasne oc jde. taxi s licenci at uber nebo co koliv jinyho. i MHD ma licenci a ridice kteri maji opravneni--
3.10. | 10:16 Štefan Nemeth
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Do stávky by se měli připojit i všichni lékárníci, kterých se týká možná i víc než lékaře.
3.10. | 10:15 Štefan Nemeth
2
Náhlasit nevhodný komentář
Zavádět EET v místech, kde je tržba jen několik tisícovek ročně je fakt nesmysl. Mnohem větší hovadina je Erecept. Tohle mohl vymyslet jedině politik, co má akcie u SW firmy. Navíc podle lékárníků je to nepoužitelný v mnoha směrech. Je to jen další tunel do státního rozpočtu od marnotratné ČSSD!
3.10. | 09:06 reypal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Už mají obavu,že jim zatrhnou chodit do lekáren pro zlodějinu?Časem dojde na všechny.
3.10. | 08:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
Náhlasit nevhodný komentář
2.10. | 20:01 allanaldik: Zubaři bez diplomu? Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček
2.10. | 20:01 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
jiz-nerejeme-drzkou - ty trotle delaji to zubari bez diplomu. jako uber jezdi bez licence tak zubari taky delaj bile plomby za par korun. Tady je videt jak kdo premysli, s uberem pojede protoze to je levne a bez licence k zubari by NIKDO nesel kdyz nema diplom. Je to stejne u obou jde o zdravi.
2.10. | 18:26 zacotomame
6
Náhlasit nevhodný komentář
Faktem podle mně je, že pokud už nesmysl jménem EET jednou je, nevidím důvod, proč by neměl platit u praktických lékařů. Na rozdíl od prodavače, pro kterého to platí, má obvykle každý lékař k ruce sestru a vyjet potvrzení EET z pokladny jí nebude trvat déle, než jemu podepsat recept.
2.10. | 15:49 elana2
13
Náhlasit nevhodný komentář
Ták paninko tady máte recept a můžete si ho vybrat jenom v té a té lékárně jinak vám příště nic nepředepíšu !!!! Doktor pak předepisuje co ani nepomáhá pacientovy ale jenom jeho a lékárníkově kapse !!!! ERECEPT TADY MĚL BÝT UŽ DÁVNO ABY TO BYLO POD KONTROLOU !!!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme