Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 21:08
Ohrožení cestující

Letadla na Ruzyni oslepoval v noci laser! Útočníky hledá policie

Zdroj: TV Nova

Na pražském Letišti Václava Havla v noci na čtvrtek neznámý pachatel nebezpečně oslňoval laserem piloty dvou letadel. Případ vyšetřuje policie.

Neznámý útočník v noci ze středy na čtvrtek na Letišti Václava Havla mířil laserem na dvě letadla, nikomu se naštěstí nic nestalo. "První případ se stal kolem dvaadvacáté hodiny, kdy neznámý pachatel mířil laserem zelené barvy na letadlo britských aerolinek. Druhý případ se stal kolem půlnoci, kdy pachatel svítil laserem na letadlo ukrajinských aerolinek. Řídící letového provozu od pilotů převzali informaci a předali ji policii k vyšetřování," řekl TN.cz Richard Klíma, tiskový mluvčí ŘLP. 

 

Naštěstí ani v jednom případě se pachateli nepodařilo zasáhnout pilota přímo do oka, to by pak mohlo mít tragické následky. Takový zásah může posádku na pár vteřin oslepit a následně i na několik minut dezorientovat, pilot by tedy nebyl nadále schopen letadlo ovládat.  

 

 

Podle informací televize Nova měl po pachateli pátrat i vrtulník, dopadnout se ho však nepodařilo. Případem se zabývá cizinecká policie, která letiště střeží.

 

Lasery, které stojí i jen pár stovek, můžou mít dosah až několik kilometrů. Ovšem vypátrat místo odkud laser mířil je velmi složité. "Pachateli v ochranném pásmu hrozí pokuta 100 tisíc až 5 milionu korun, za trestný čin obecného ohrožení hrozí pachateli 3 až 8 let vězení," dodal Richard Klíma.

 

Případy, kdy lidé ohrožovali letadla laserem, jsou časté. "V loňském roce došlo ke 32 útokům. Během roku 2017 do dnešního dne bylo útoků 16," doplnil Richard Klíma.

reg, Jaroslav Brousil TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.8. | 13:57 Roman Nemergut
4
Prasimi: jo, od kozošťoucha to sedí (-:
3.8. | 13:53 pichav
-4
☝ JA SE TAKE CECHU NECHCI ZASTAVAT !!!! Z CHLASTU MAJI JATRA JAK Z PLASTU !!!! ...
3.8. | 15:59 adam12345678901234
2
Náhlasit nevhodný komentář
Škoda každé rány, která padne vedle. Nevím, jestli pro Evropu jsou větší pohromou islamští teroristé, nebo ta banda hlupáků, kteří jsou proti tělesným trestům.
3.8. | 15:11 x x
-2
Náhlasit nevhodný komentář
zelený laser je cool:-)
3.8. | 14:06 lenka nováková
3
Náhlasit nevhodný komentář
Prasimi, kdyby si v noci chrápal,nevypisoval kraviny a neozařoval letadla, tak tě teď nehledají benga :-D :-D :-D
3.8. | 13:59 Roman Nemergut
4
Náhlasit nevhodný komentář
Prasimi, jinak věz, že z pochybností morgošů si hrdý český národ nic nedělá.
3.8. | 13:57 Roman Nemergut
4
Náhlasit nevhodný komentář
Prasimi: jo, od kozošťoucha to sedí (-:
3.8. | 13:53 pichav
-4
Náhlasit nevhodný komentář
☝ JA SE TAKE CECHU NECHCI ZASTAVAT !!!! Z CHLASTU MAJI JATRA JAK Z PLASTU !!!! A Z TE ZELENE JIM SVITI OCI !!!! JAK JINAK NEZ ZELENE !!!!!!! ALE TOHLE MOHLI BYT MIMOZEMSTANE !!!! JSOU ZELENI A UPLNE NEJVIC OTRAVNI !!!!! ☝
3.8. | 13:34 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já skutečně nemam pochybnosti ze Češi jsou národem magoru.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme