Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.1. 2018 21:25
naštvaní cestující

Letadlo do Prahy nouzově přistálo v Belgii, lidé tam strávili noc

Zdroj: TV Nova

Nepříjemný novoroční zážitek má za sebou asi 200 lidí, kteří včera mířili z Londýna do Prahy. Letadlo mělo technickou závadu a nouzově přistávalo v Belgii, odkud se cestující vrátili až další den.

Televizi Nova na událost upozornili sami cestující z tohoto letu. Ti také natočili záběry na letišti v Belgii, kde v úterý dopoledne čekali na to, jestli se už konečně dostanou domů. Jejich novoroční anabáze začala včera po dvacáté hodině, kdy letadlo startovalo z londýnského Lutonu.

 

Po chvíli ale začalo mít údajně technické problémy a místo pokračování do Prahy přistálo právě na letišti v belgickém Charleroi. Letadlo prohlíželi technici a přibližně po půl hodině podle svědků uvedli, že stroj už musí zůstat na zemi.

 

Zhruba dvěma stovkám cestujících, převážně Čechů a Angličanů, nezbylo než strávit noc v Belgii. Moc příjemné to podle nich nebylo. Do hotelu se dostali až kolem třetí ráno a už v devět opět museli na letiště. Za noc navíc dali 120 eur, tedy asi 3000 korun.

 

 

Kolem poledne už ale měli být na palubě letadla, které mělo přistálo v Praze před jednou hodinou. Co se stalo s jejich původním letadlem a jak se k události postaví letecká společnost, zjišťujeme.
 

Ondřej Špalek/klma TN.cz