Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 11. 6. 2017
strach na palubě

Letadlo Easyjet nouzově přistálo. Pilot se bál teroristů na palubě

Letadlo Easyjet nouzově přistálo
Zdroj: ČTK

Letadlo společnosti EasyJet v sobotu večer nouzově přistálo v Kolíně nad Rýnem na západě Německa. Důvodem byla "podezřelá konverzace" tří cestujících na téma terorismu a také podezřelé zavazadlo na palubě stroje.

Letoun mířil ze slovinské metropole Lublaň do Londýna. Zmíněná trojice pasažérů byla zatčena. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na německou policii.

 

Pilot se rozhodl s letadlem neplánovaně přistát v Kolíně nad Rýnem poté, co cestující informovali palubní personál, že "několik lidí diskutovalo o záležitostech týkajících se terorismu", řekl mluvčí regionální policie agentuře AFP. List Bild s odvoláním na mluvčího německé federální policie napsal, že se podezřelí muži bavili o "bombě" a "výbušninách".

 

 

Letoun Airbus 319 přistál v Kolíně nad Rýnem kolem 18:00 SELČ. Federální policie evakuovala skluzavkami z letadla 151 pasažérů a stroj prohledala. Odpálila také na izolovaném místě zavazadlo, které patřilo jednomu z podezřelé trojice cestujících. Co bylo obsahem zavazadla, policie nesdělila.

 

Na letišti byla mezi 19:00 a 22:00 přerušena letecká doprava a deset letů směřujících do Kolína nad Rýnem v tomto časovém intervalu bylo odkloněno. Dvacítka odletů byla odložena.

ČTK