Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2018 20:34
video letecká tragédie

Letadlo s 71 lidmi se zřítilo u Moskvy! Srazilo se s vrtulníkem?

Zdroj: TV Nova

Letadlo se 71 lidmi na palubě odstartovalo z moskevského letiště a vzápětí zmizelo z radarů. Stroj se zřítil, havárii nikdo nepřežil, potvrdily úřady. Na místě už byly nalezeny trosky, první těla obětí a také černá skříňka. Objevily se dokonce informace, že letoun se ve vzduchu srazil s vrtulníkem.

Portál Airlive kolem nedělní 16. hodiny uvedl, že vyšetřovatelé a záchranáři na místě zřícení letadla objevili ještě trosky vrtulníku. Nedá se tedy vyloučit, že se oba stroje ve vzduchu srazily a pak zřítily.
 

Podle záchranářů mohlo být příčinou neštěstí špatné počasí, chyba posádky nebo technický problém; mezi spekulacemi ruských médií se neobjevují úvahy o terorismu. "Možné jsou různé příčiny havárie, mezi nimi počasí," citovala televize Rossija24 Žannu Těrechovovou, poradkyni ministra dopravy.

 

Ruský prezident Vladimir Putin prostřednictvím svého mluvčího Dmitrije Peskova vyjádřil soustrast všem, kteří při katastrofě přišli o své blízké. "Prezident Putin nařídil vládě sestavit speciální komisi pro vyšetření této letecké katastrofy," uvedl zároveň Peskov.

 

Antonov An-148 patřící společnosti Saratov Airlines měl na palubě 65 cestujících a 6 členů posádky. Letoun zmizel krátce po startu z letiště Domodědovo nedaleko Moskvy. Ve vzduchu byl asi jen šest minut. O případu informoval portál RT.com.

 

 

 

Podle informací agentury Interfax se letadlo zřítilo nedaleko vesnice Argunovo v blízkosti Moskvy. "Posádka a pasažéři neměli šanci přežít," cituje web RT.com zdroj agentury Interfax. Informaci o pádu letadla potvrdili také vládní představitelé Ruska.

  

Letadlo mířilo z Moskvy do Orsku, města na kazachstánsko-ruské hranici.

 

Agentura DPA připomíná, že letecká neštěstí nejsou v Rusku ničím výjimečným. Od roku 2010 přišlo při velkých haváriích o život více jak 240 lidí. Naposledy se zřítilo letadlo nízkonákladové společnosti FlyDubai v březnu 2016 na letišti v Rostově na Donu; zemřelo všech 62 lidí, kteří byli na palubě. 

hru, ČTK TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama