Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.6. 2017 11:17

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

hamé
Zdroj: Hamé
Témata:

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Mezi návštěvníky jsou nejčastěji dvacátníci a třicátníci, ale čím dál častěji jezdí na festivaly i rodiny s dětmi nebo starší generace. Zlepšuje se totiž zázemí v kempech i festivalových areálech. Minuly už časy, kdy ve stanových městečcích chyběla tekoucí voda a vykoupat se mohli návštěvníci jen v blízkých potocích či rybnících.

Některé festivaly nabízí nadstandardně vybavené stany či chatky k pronájmu, kde se mohou lidé pohodlně vyspat na matraci. Návštěvníci si snadno nechají nabít mobil, vyberou si peníze z bankomatu, půjčí si kolo nebo koloběžku nebo naberou síly v houpací síti v odpočinkové zóně.

hamé
Zdroj: Hamé

TIP PRO VÁS:
Vybavte se na letní festivaly dostatečnou energií! Připravili jsme pro vás to nejdůležitější, abyste na víkendové akci netrpěli hlady ani nemuseli každou chvíli stát fronty u stánků. Stylový batůžek s paštikami a ovocnými kapsičkami jednoduše hodíte na záda a svačinka bude rychle po ruce. Nakupujte výhodně na www.hame-eshop.cz

Vylepšování služeb

Jedním z festivalů, které své služby každoročně vylepšují, jsou Hrady CZ, jejichž partnerem je společnost Hamé. Návštěvníkům nabízí úschovnu kol a batohů a součástí vstupenky jsou i vstupy na stálé expozice v hradech, u kterých se konají koncerty. To ocení zejména rodiny s dětmi, které také mohou využít VIP kempy, kde mají zajištěné sprchy s teplou vodou nebo obchod s potravinami.

Přestože jde pořád v první řadě o hudební festivaly, čím dál větší důraz se klade na doprovodný program. Návštěvníci mohou zajít na divadlo, autorská čtení, výstavy nebo si zalézt na horolezecké stěně či sjezd na lanové dráze. Pro děti jsou na festivalech speciální zóny, kde najdou různé soutěže nebo dětská představení. Objevují se také dětské koutky s hlídáním.

Stáhněte si novou mobilní hru a pobavte se na festivalu


Energie díky občerstvení

Důležitou součástí festivalů jsou také stánky s občerstvením. Párky v rohlíku a rozmrazované hamburgery už mnoho lidí netáhnou. Festivaly se chlubí pestrým výběrem dobrot, včetně bezlepkových nebo vegetariánských jídel. Ze stánků v areálu mohou lidé ochutnat třeba halušky se zelím, kuskus se zeleninou nebo grilovanou klobásu z biochovu.

Návštěvníci však nemusí spoléhat jen na kupované občerstvení, do většiny festivalových areálů si mohou vzít vlastní svačinu. Chleba s legendární Májkou zažívá na letních festivalech velký návrat, protože balená paštika vydrží v batohu bez problému i několik dní. Po ránu, kdy jsou ještě stánky zavřené, a do obchodu je daleko, přijde určitě vhod.

hamé
Zdroj: Hamé

Návštěva hudebního festivalu je jedním z letních zážitků, na které lidé vzpomínají i po letech. Výběr je opravdu pestrý a svůj festival si vyberou rockeři, folkaři i vyznavači taneční hudby. Rozhodovat se dá také podle délky festivalu, protože čtyřdenní pobyt ve stanu spojený s maratonem koncertů nemusí každého lákat. Existuje mnoho jednodenních či dvoudenních akcí, kde návštěvníci nasají festivalovou atmosféru, ale zároveň nepřijedou domů úplně vyčerpaní.

hamé
Zdroj: Hamé Oblíbenou svačinou zejména mladší generace jsou nyní ovocné snacky EasyFruit, které se na slunci neroztečou a díky praktickému obalu nenadělají nepořádek.
 

TIP: Festival Hrady CZ

13. ročník putovního festivalu, na kterém vystupují špičky české a slovenské hudební scény. Festival se koná v blízkosti hradů a návštěvníci mohou kromě koncertů zajít i na prohlídky památek. Partnerem je Hamé, výrobce paštiky Májka.

hamé
Zdroj: Hamé

TOČNÍK - ŽEBRÁK 14. - 15. 7. 2017
KUNĚTICKÁ HORA 21. - 22. 7. 2017
ŠVIHOV 28. - 29. 7. 2017
ROŽMBERK NAD VLTAVOU 4. - 5. 8. 2017
BEZDĚZ 1. - 2. 9. 2017
VEVEŘÍ 11. - 12. 8. 2017
HRADEC NAD MORAVICÍ 18. - 19. 8. 2017
BOUZOV 25. - 26. 8. 2017

Více informací na www.hradycz.cz


 

Komerční článek