Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 9. 2017
Přísnější pravidla

Lichváři půjčují peníze jako o život. Brzy přejdou do "ilegality"

Peníze
Zdroj: TV Nova

Od května příštího roku trh s malými půjčkami výrazně prořídne. Můžou za to mnohem přísnější pravidla pro úvěrové společnosti, která začnou platit. Lichváři se proto snaží trhnout, co se dá.

Odhadem u nás nyní půjčky poskytuje na šedesát tisíc firem a podnikatelů. Část z nich tvoří vykukové, kteří peníze půjčují i chudým či jinde zadluženým lidem, se kterými se velké banky odmítají bavit.


Jenže podle deníku Právo lichvářům žně už brzy skončí. Tedy minimálně ty legální. Podle nových pravidel totiž musí mít společnosti poskytující spotřebitelské úvěry kapitál nejméně 20 milionů korun a musí také splňovat kritérium důvěryhodnosti či odbornosti svých poradců.


O tom, jak moc půjčovatelů ubyde, už teď výmluvně vypovídají čísla. Ze zmíněných 60 tisíc firem a podnikatelů se jich o udělení licence přihlásilo něco málo přes čtyři stovky, což není ani jedno procento.Lichváři tak mají posledních několik měsíců, aby mohli legálně nabízet své služby. Od května už budou mít smůlu. A proto podle deníku využívají překlenovacího období naplno a půjčují ze všech sil. Spoléhají i na to, že část lidí se nikdy neobrátí na soud, protože si nemůže dovolit advokáta a další finanční výlohy.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.9. | 09:50 maxfox
9
Lichvu podporuje stát i TV.Stále se opakující reklama jedné banky v TV nabízí ...
16.9. | 09:59 Milos Trasimi
-5
Pokud mas problém ale skutečně problém sdel mi adresu trvalého bydliště a já ...
16.9. | 23:44 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Říkám ti ty dobytku postav se do rady.
16.9. | 23:44 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Já ti ukazu takový normální lidi ze se z toho.podelas.Zažil.jsem.hodně.Ale ještě jsem.nečetl.nebo neslyšel.aby se howado prohlašovala za lidi a ještě k tomu normální.
16.9. | 23:41 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Postav se do rady pamrde.
16.9. | 18:45 remark
3
Náhlasit nevhodný komentář
Transexual Trasimi,slušné te žádám ať navždy opustis tyto diskuse. Kydas jenom hnůj a obtezujes normální lidi. Ty se rozhodne nepocitas mezi ty normalni,u tebe to prostě nejde a nejde...
16.9. | 15:50 zuzik88
4
Náhlasit nevhodný komentář
Trasíku ty sám jsi největší dobytek,takže mluvíš určitě o sobě.A dokecáš hodně brzo trasíku prasíku.Máš místo mozku jen duto a prázdno,proto píšeš nesmysly.
16.9. | 14:51 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
To mate totiž tak.Blbe kecajici Cech s rozbitou tlamou nemůže blbe kecat.To da rozum ze?
16.9. | 14:49 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Z tohoto důvodu bych chtěl požádat dotyčné ze pokud maji se mnou problém můžeme ho ukončit tak ze jim pořádně rozbíjí jejich radlave české tlamy.Já osobně v tom nevidím žádný problém .A každý racionálně smýšlející člověk ví ze nejlepší způsob jak zavřít hubu blbe kecajicimu j Čechovi je mu ji rozbit
16.9. | 14:47 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Dotyčný český dobytek navíc dluží kam se podívá odmítá platit dane a ještě vyhrožuje ze kvůli tomu postaví ke zdi 37 milionu Romů jako třeba zacotomame nebo Nováková fantozzi602 cezar8 zúžil 88 Skala vechtr z Protivína Nemergut atd.
16.9. | 14:44 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Například lži urážky vyhrožování rasismus xenofobie propagace fašismu.Všechna tato chování český dobytek považuje za naprosto normální a morální což je v případě psychotického zatížení v důsledku častých incestnich vztahu bezne.
16.9. | 14:42 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Když si racionálně smýšlející člověk.přečte výroky velké části primitivum z České republiky je možné v tom shledavat jisté znaky socipatickeho chování.Ačkoliv tento proto český dobytek rad užívá premisu o svobodném projevu nemůže nevidět široke spektrum duševních chorob a deviaci.