Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 10. 2017
pátrání po svědkyni

Lidé nás nenávidí čím dál víc, přiznal otec zmizelé Maddie

Rodiče Madeleine McCann
Zdroj: Profimedia
Rodiče jsou znechuceni nenávistnými komentáři.

Britští detektivové uveřejnili, kdo je "extrémně důležitý člověk", po kterém nově pátrají. Hledají ženu, která v době zmizení malé Madeleine žila v blízkosti místa, kde dívenka v květnu roku 2007 zmizela. Zatímco rodičům malé Maddie svitla nová naděje, musí se potýkat s nenávistnými vzkazy, které jim denně posílají lidé přes sociální sítě.

Britská policie věří, že žena, která žila v květnu 2007 v Praia da Luz v Algarve, by mohla být klíčovým svědkem v případu zmizení Maddie. Žena měla žít vedle apartmánu, kde byla rodina ubytována.  Podle vyšetřovatelů opustila zemi po smrti svého manžela.

Reklama

 

"Nemá se absolutně čeho bát. Možná viděla něco, co jí nepřipadá jako důležité, ale pro vyšetřování by mohlo být klíčové. Pokud by se v našem popisu poznala, měla by kontaktovat policii," sdělili vyšetřovatelé deníku The Sun.

 

 

Pátrání po Maddie, která zmizela před více než deseti lety, bylo již několikrát téměř ukončeno. Scotland Yard však obdržel více než čtyři a půl milionu korun, aby mohl v pátrání pokračovat.

 

Zatímco rodiče Maddie jsou extrémně vděční za tyto finance, které umožní pokračovat v pátrání, veřejnost už tak nadšená není. "Lidé nás na Facebooku zavalili nenávistí," uvedli rodiče na svých sociálních sítích.

 

Rodiče Maddie přiznali, že jsou zahlcováni nenávistnými komentáři a zprávami přes emaily a sociální sítě od té doby, co Maddie zmizela. Nyní se však situace ještě zhoršila a přešla do extrému.

 

"Kate a Gary jsou naštvaní a rozrušení, že je lidé stále bombardují nenávistnými komentáři," uvedl rodinný přítel pro The Sun. "Pokaždé, když se objeví nová naděje, lidé začnou být ještě agresivnější."

 

16

GALERIE: Maddie McCannová

Zdroj: facebook.com

Maddie McCann

Hodnocení:

 

McCannovi jsou extrémně vděční za finanční pomoc od Home Office, která umožnila pokračovat v pátrání a snaží se soustředit na pozitivní ohlasy, které jim lidé posílají. Stále věří, že je Maddie naživu a netouží po ničem jiném, než svou dceru najít.

 

Zmizení malé Maddie vyšetřovaly již desítky předních kriminalistů, avšak bez úspěchu. Tehdy tříletá dívka zmizela v květnu roku 2007 během dovolené v Portugalsku. Rodiče ji nechali v apartmánu společně s mladšími dvojčaty a odešli s přáteli na večeři. Když se po 45 minutách vrátili, Maddie byla pryč.

kik TN.cz
Reklama