Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2017 14:05
video + foto smuteční ceremoniál

Na pohřeb herce Šmída přišla řada hvězd v čele s Troškou! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Náhlá smrt herce Jaroslava Šmída (†47) zdrtila jeho kolegy i blízké, v úterý se s ním přišli rozloučit na hřbitov do Třebíče. Na smuteční obřad dorazily asi tři stovky lidí, včetně známých tváří.

Poslední rozloučení s hercem začalo ve 13 hodin v obřadní síni Nového hřbitova v jeho rodném městě Třebíč. Na smuteční ceremonii dorazily kromě rodiny i známé osobnosti jako režisér Zdeněk Troška, herečky Dana Morávková a Patricie Solaříková, herci Miroslav Šimůnek, Robert Jašków, Michal Dlouhý nebo Ondřej Kepka, kterého proslavila role Honzíka v Arabele.

 

 

Zhruba deset minut po zahájení smutečního obřadu se obřadní síní rozezněla známá píseň Závidím od Nadi Urbánkové. Tu o několik minut později nahradil hit The Show Must Go On kapely Queen. Jako třetí zazněl song Živý od Dana Bárty. Nakonec, za doprovodu písně Angels od Robbieho Williamse, byla spuštěna rakev.

 

Ve smutečních projevech zaznělo mnoho dojemných slov. "Jerry je a byl pro nás nezapomenutelným člověkem," prohlásil šéf Švandova divadla Daniel Hrbek. Při slovech další řečnice dokonce zazněl i smích. Jinak celý obřad provázely spíš slzy a vzlyky.

 

114

GALERIE: Rozloučení s Jaroslavem Šmídem

Zdroj: Profimedia, Daniel Cernovsky / CNC

Rozloučení s Jaroslavem Šmídem - Tomáš Krejčíř, Dana Morávková

Hodnocení:

 

Nad příčinou smrti Jaroslava Šmída se dlouho spekulovalo. Jeho nejbližší po několika dnech prozradili, že herec zemřel na zápal plic.

 

Režisér Zdeněk Troška přiznal, že neměl vůbec tušení o jeho zdravotních komplikacích. Viděli se tři týdny před jeho smrtí a vypadal naprosto v pořádku. Co dalšího o posledním setkání prozradil a jak na herce vzpomíná, se dočtete zde.

 

"Neúnavný šiřitel dobré nálady". Tak mluví o slavném Doktorovi od jezera hrochů Jaroslavu Šmídovi jeho kolegové ze Švandova divadla. Zpráva o jeho smrti všechny hluboce zasáhla. "S láskou vzpomínáme a děkujeme, Jerry!" dodávají.

 

Podívejte se na krátké video z místa:

David Pik/ lud TN.cz
Reklama