Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 12.1. 2018 20:46
poslední sbohem

Lidé se rozloučili s Mariánem Labudou (†73). Přišel i věrný Otík

Zdroj: TV Nova

Lidé se dnes naposledy rozloučili s oblíbeným slovenským hercem Mariánem Labudou. Ten zemřel náhle minulý týden v pátek. Zkolaboval, když nastupoval do auta. Bylo mu 73 let.

Poslední rozloučení s Mariánem Labudou se konalo od 11 hodin v Sále činohry v nové budově Slovenského národního divadla v Bratislavě. Herec byl jeho dlouholetým členem, a tak se s ním kolegové i rodina chtěli rozloučit právě tam.

 

Podle slovenského webu cas.sk si Labuda v závěti přál, aby smuteční řeč na jeho pohřbu byla v češtině. K Česku měl totiž herec velmi blízko a náš jazyk miloval. Na pohřbu podle testamentu chtěl zahrát písničku Tichá voda do Dunajka.

 

15

GALERIE: Poslední rozloučení s Mariánem Labudou

Zdroj: Profimedia

Pohřeb Mariána Labudy - 2

Magda Vášáryová a Milan Lasica

Hodnocení:

 

A v jednom z dřívějších rozhovorů uvedl, že přiměl svého  kolegu Jaroslava Ďuríčka, aby přednesl část svého humorného monologu, který začíná slovy: "Zabili jsme prase." Zbytek měl být natáčen skrytou kamerou, přál si před lety s humorem Labuda.

 

S kolegou a kamarádem se přišly rozloučit stovky lidí. Mezi nimi například Magda Vášáryová s manželem Milanem Lasicou, Bolek Polívka, Milan Kňažko, Danica Jurčová a nechyběl ani János Bán, který ve slavné Vesničce mé střediskové ztvárnil věrného závozníka Otíka.

 

112

GALERIE: Marián Labuda

Zdroj: Profimedia

Marián Labuda s manželkou

Hodnocení:

 

Herec chtěl v osudný den 5. ledna vyjet z garáže. Když ale nastupoval do auta, ztratil vědomí. Labudova manželka okamžitě zavolala záchranku. Na pomoc jí přišel kolemjdoucí muž, který za asistence operátora záchranné služby začal herce oživovat. Nakonec ho vystřídali záchranáři, ani oni ale nedokázali Labudovi pomoct.

 

Herec měl dlouhé roky zdravotní problémy. Trpěl cukrovkou, nadváhou a vysokým krevním tlakem. V roce 2012 zkolaboval, tehdy ale rodina tvrdila, že nešlo o nic vážného. Další kolaps přišel před dvěma lety, tehdy se dokonce spekulovalo o mrtvici, na vině ale byla cukrovka a parné počasí.

 

 

Marián Labuda se narodil v roce 1944 v Hontianských Nemcích na jihu Slovenska. Po absolvování divadelní fakulty Vysoké školy múzických umění v Bratislavě nastoupil do Slovenského národního divadla (SND). V roce 1968 se podílel na založení Divadla na korze v Bratislavě, odtud přešel po jeho zákazu na Novou scénu.

 

Pravě tady se vypracoval od komických a tragikomických typů, které mu mimořádně seděly, k velkým dramatickým rolím. Od roku 1990 byl členem činohry SND. Hostoval též na mnoha českých divadelních scénách - v Národním divadle v Brně, Městském divadle Zlín či Divadle na Vinohradech.

 

 

Labuda se proslavil i v několika českých filmech. Za koprodukční snímek Záhrada si dokonce odnesl Českého lva. Diváci ho znají jako Pávka z filmu Vesničko má středisková, zahrál si také ve filmech Taková normální rodinka, Obsluhoval jsem anglického krále a desítkách dalších. Děti si ho mohou pamatovat z pohádek Pták Ohnivák nebo Lotrando a Zubejda.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tragický konec Mariána Labudy (†73): Jaké bylo jeho poslední přání? Je to k pláči

mom TN.cz
Reklama