Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2015 21:39
nařízení hygieniků

Lidé v Trnové nesmí pít vodu z kohoutku! Mohou v ní být fekálie

Zdroj: TV Nova

Hygienici zakázali lidem v obci Trnová ve Středočeském kraji pít vodu. Mohou v ní být stopy fekálií. Zákaz platí do odvolání.

Lidé v obci Trnová mají problémy s pitnou vodou. Podle zjištění Radiožurnálu jim ji hygienici zakázali pít na základě předběžných výsledků rozborů. Z vody nesmí ani vařit, ani se v ní koupat. 

 

"Není vyloučené, že by voda mohla být kontaminovaná i fekálním znečištěním. Přímé důkazy o tom nemáme, ale mikrobiologický nález není hezký, takže z toho důvodu jsme vydali zákaz," řekla Radiožurnálu Libuše Polanská z krajské hygienické stanice.

 

 

Lidem hrozí, že je postihnou střevní obtíže. Zákaz hygieniků platí do odvolání, které bude záviset na dalších rozborech, jejichž výsledky budou známy v pondělí. V obci budou pro obyvatele zajištěny cisterny s náhradní vodou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Triky s vodou: Naučte se to a budete hospodským králem

6 věcí, které máte doma a které zabíjí: Voda, mrkev, nebo zubní pasta!

pet TN.cz

Diskuze

13.6. | 18:31 lada48
2
Náhlasit nevhodný komentář
Klasika, jsme klasičtí čeští idioti prodali jsme vodní zdroje, za celá léta se do nich neinvestovalo, jen dojili zisky a teď když je třeba investovat tak na to kriplové serou, protože jde jen o Čechy.
13.6. | 14:11 pravda1
3
Náhlasit nevhodný komentář
To je svět. Jiným tečou miliardy na účty a nám jen sračky z kohoutku.
13.6. | 13:32 Vojta Také
6
Náhlasit nevhodný komentář
Za kubík vody platí přes 162,-Kč, dodavatel je společnost Reinwatter, jednatel Ukrajinec a společníci ze Saychel. Co k tomu dodat. Nakopat zadek a hnát z naší republiky.