Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 1. 2018
nedoručování tiskovin

Lidé zuří, že jim pořád nechodí noviny! Takhle se mohou bránit

Prázdná poštovní schránka
Zdroj: Thinkstockphotos
ilustrační foto

"Noviny mi v novém roce přišly pouze jednou." Tahle věta se ozývá od spousty naštvaných Čechů. Společnost PNS, která si spolu s firmou Mediaservis převzala distribuci předplacených titulů od velkých vydavatelských domů, má stále potíže s jejich doručováním. Odběratelé často ani nevědí, jak nedoručení tiskovin reklamovat.

"Na zákaznickou linku se nedá dovolat. A když pošlete stížnost mailem, přijde vám automatická odpověď," uvedla čtenářka Alena, která odebírané noviny dostala letos jen jednou. Naštvaných lidí, kterým tisk od začátku roku nechodí, je přitom daleko víc.

 

"Vaši reklamaci řešíme s doručovací společností, aby neprodleně učinili opatření, která zabrání opakování této situace. Avšak vzhledem k rozsáhlé změně, týkající se distribuce různých titulů novin a časopisů mnoha vydavatelů, vykazuje proces roznášky v počátcích regionální nedostatky v podobě pozdního doručení či úplného nedoručení Vašeho předplatného. Současně nejsme aktuálně schopni zajistit doposílku Vámi reklamovaných vydání novin," stojí v takovém e-mailu.

 

Společnost PNS a její subdodavatel, společnost Mediaservis, převzali od 2. ledna 2018 distribuci předplatného titulů vydavatelských domů Mafra, Borgis, CNC, Economia a VLM. Důvodem bylo rozhodnutí původního distributora České pošty razantně zdražit roznášku předplatného. A to by se promítlo i v cenách předplatného.

 

Vzhledem k narůstajícím stížnostem společnost PNS oznámila, že se zapojila do řešení problému a zlepšila situaci na Karlovarsku a v Praze. Situace je však stále špatná například v Podkrkonoší.

 

 

"Nejdále v řešení je situace na Karlovarsku a v Praze, kde by měla být situace vyřešena během příštího týdne. Podobný vývoj je i v nejvíce výpadky postižených částech středních Čech. Složitější je situace v Podkrkonoší, v okolí Rtyně, Vrchlabí a Červeného Kostelce. V těchto lokalitách se nedaří získávat nové doručovatele. Podobně komplikovaná je situace i na severu Moravy," uvedla společnost PNS.

 

"Náborové kampaně pokračují a předpokládáme, že se situace vyřeší v následujících dvou týdnech," dodal mluvčí firmy PNS Vít Kurfürst.

 

Společnost dále uveřejnila kontakty, na kterých lze reklamaci tisku vyřídit.

 

V případě reklamací nedodaného předplatného kontaktujte

kik TN.cz
Reklama