Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2016 08:49
Šikana učitelky

"Lituje toho, ale málo!" přiznává otec jednoho z iniciátorů šikany

Šikana učitelky na střední škole Strašnicích
Zdroj: blesk.cz
Studenti šikanovali kantorku měsíce

Trojice studentů pražské průmyslovky měsíce šikanovala pětapadesátiletou učitelku Ludmilu, která následně přímo ve škole zkolabovala a v nemocnici zemřela. Otec jednoho z chlapců teď promluvil. Rodina nechápe, kde se to v jejich synovi vzalo.

Rodina je ze synova jednání v šoku. "To všechno, čeho se můj syn dopustil a jak jednal, je naprosto v rozporu s tím, jak jsme ho vychovali," řekl otec chlapce pro deník Právo.

 

Společně s minimálně dvěma spolužáky jeho syn měsíce týral učitelku ruštiny a angličtiny. Studenti ji zastrašovali, sahali na ni, podle jednoho ze spolužáků, který se ozval redakci TN.cz ji dokonce mlátili teleskopickým obuškem a způsobili ji velké modřiny.

 

Učitelka přímo ve škole zkolabovala a následně zemřela v nemocnici na krvácení do mozku. Škola se brání tím, že za její smrt chování žáků nemůže. Po učitelce zůstala sedmnáctiletá dcera. Škola na její podporu iniciovala sbírku. Pomoc a podporu nabídl podle Práva pozůstalé dívce také otec jednoho z chlapců, kteří její matku šikanovali. I když i on trvá na tom, že synovo jednání ke smrti kantorky nepřispělo.

 

Škola trojici studentů potrestala podmínečným vyloučením a trojkami z chování. Včera zástupkyně ředitele Tatjana Kubíková avizovala, že škola znovu případ prošetří a studenty zřejmě potrestá ještě přísněji, což by pravděpodobně znamenalo vyloučení ze školy.

 

 

Podle otce je rodina smířena s tím, že ponese následky synova chování a s policií i školou spolupracuje. S chlapcem nikdy podobné problémy nebyly, nebo o nich rodina nevěděla.

 

Mladík, který učitelku trýznil, svého jednání lituje, ale jak přiznal otec, pocit viny otupuje, že se šikany účastnili další studenti. "Jak jsou v tom namočení tři, jako by je ta kolektivní vina částečně zbavila vlastní odpovědnosti a viny. Měl by litovat víc," přiznal otec chlapce deníku Právo.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:
 


 

Zdroj: TV Nova

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Šikana na vzestupu! Rady pro rodiče
Nedejte šanci šikaně, nebuďte obětí

VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanu jsem přitahovala úplně všude. Pak jsem přišla na trik, jak to změnit

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

17.2. | 08:25 luisina4
50
Jestli kluk lituje malo,tak pan otec musi pritvrdit!Chovani tech spratku je ...
17.2. | 16:30 pavel3-zvonicek
-1
muj nazor na šikanu ti škole ta riditeka otom vedela moc dopredu meli bi ...
17.2. | 21:57 milanpetr1
2
Náhlasit nevhodný komentář
Můj názor jasný, oko za oko, zub za zub, pořádnou nakládačku všem třem tak aby to vše pochopili a pěkně je poslat na vojnu a řádnou zabíračku všem dotyčným, samozřejmě je všechny vyloučit ze školy. Nechápu vedení školy, že o tom věděli a nic s tím nedělali????
17.2. | 19:52 Iveta Šišovičová
4
Náhlasit nevhodný komentář
Především,bych nechala tyto hochy vyšetřit na po psych. stránce-to co jsme viděli není chování normálních civilizovaných lidí!Ani zvířata se k sobě tak nechovají.
17.2. | 19:04 Skupina Vesmír
5
Náhlasit nevhodný komentář
Vážený tatínku, jak jste ho potrestal Vy?
17.2. | 18:00 Radek Vlk
6
Náhlasit nevhodný komentář
Ty šmejde,jestli to tady čteš,tak ti přejdu,at dostaneš co proto,jsi chudák i s dalšími dementy,a kdyby si se mi dostal do ruky,tak to nerozchodíš:-)))
17.2. | 16:55 dodo1957
9
Náhlasit nevhodný komentář
Tady je nekompromisně, taky velká vina na rodičích, jak vychovávají své ratolesti k teroru a vina vedení školy, nechce se mi věřit, že to nevěděli!!!!!! A tu mládež pro výstrahu zavřít, alespoň na 5 let, za zmařený lidský život..
17.2. | 16:30 pavel3-zvonicek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
muj nazor na šikanu ti škole ta riditeka otom vedela moc dopredu meli bi vyhodit bez vyplati na tri mesice
17.2. | 16:26 pavel3-zvonicek
0
Náhlasit nevhodný komentář
muj nazor na šikanu tich kluku na učitelku ve škole bi meli učitelce a rodine zaplatin kc 1000.000 a vyhodit je ze škole anebo do vezeni na 6 lete okamžite muj nazor
17.2. | 12:42 Roman Nemergut
12
Náhlasit nevhodný komentář
Mlátil bych je tak dlouho, až by litovali víc!!
17.2. | 12:38 kammil1203
21
Náhlasit nevhodný komentář
Podle oblečení ten gauner nepochází ze sociálně slabé rodiny a fotřík se o něho dobře nestaral. To, že svému výplodu nakupoval vše, co si usmyslel, neznamená, že se o něho vůbec nějak staral. Těm třem grázlům, co zavinili smrt, přeji pomalou a bolestivou smrt!!! Fotr ho měl nechat raději v gumě.
17.2. | 12:32 lopxer18
19
Náhlasit nevhodný komentář
Vojnu na ně ! ono by je to pak přešlo.