Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2016 08:49
Šikana učitelky

"Lituje toho, ale málo!" přiznává otec jednoho z iniciátorů šikany

Šikana učitelky na střední škole Strašnicích
Zdroj: blesk.cz
Studenti šikanovali kantorku měsíce

Trojice studentů pražské průmyslovky měsíce šikanovala pětapadesátiletou učitelku Ludmilu, která následně přímo ve škole zkolabovala a v nemocnici zemřela. Otec jednoho z chlapců teď promluvil. Rodina nechápe, kde se to v jejich synovi vzalo.

Rodina je ze synova jednání v šoku. "To všechno, čeho se můj syn dopustil a jak jednal, je naprosto v rozporu s tím, jak jsme ho vychovali," řekl otec chlapce pro deník Právo.

 

Společně s minimálně dvěma spolužáky jeho syn měsíce týral učitelku ruštiny a angličtiny. Studenti ji zastrašovali, sahali na ni, podle jednoho ze spolužáků, který se ozval redakci TN.cz ji dokonce mlátili teleskopickým obuškem a způsobili ji velké modřiny.

 

Učitelka přímo ve škole zkolabovala a následně zemřela v nemocnici na krvácení do mozku. Škola se brání tím, že za její smrt chování žáků nemůže. Po učitelce zůstala sedmnáctiletá dcera. Škola na její podporu iniciovala sbírku. Pomoc a podporu nabídl podle Práva pozůstalé dívce také otec jednoho z chlapců, kteří její matku šikanovali. I když i on trvá na tom, že synovo jednání ke smrti kantorky nepřispělo.

 

Škola trojici studentů potrestala podmínečným vyloučením a trojkami z chování. Včera zástupkyně ředitele Tatjana Kubíková avizovala, že škola znovu případ prošetří a studenty zřejmě potrestá ještě přísněji, což by pravděpodobně znamenalo vyloučení ze školy.

 

 

Podle otce je rodina smířena s tím, že ponese následky synova chování a s policií i školou spolupracuje. S chlapcem nikdy podobné problémy nebyly, nebo o nich rodina nevěděla.

 

Mladík, který učitelku trýznil, svého jednání lituje, ale jak přiznal otec, pocit viny otupuje, že se šikany účastnili další studenti. "Jak jsou v tom namočení tři, jako by je ta kolektivní vina částečně zbavila vlastní odpovědnosti a viny. Měl by litovat víc," přiznal otec chlapce deníku Právo.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:
 


 

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Šikanují vám dítě? Poznejte to na jeho chování
Šikana na vzestupu! Rady pro rodiče
Nedejte šanci šikaně, nebuďte obětí

VAŠE PŘÍBĚHY: Šikanu jsem přitahovala úplně všude. Pak jsem přišla na trik, jak to změnit

vbo TN.cz