Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2017 20:45
Jde o desítky milionů

Lobbista Janoušek opět obviněný. Jde o drahé krevní testy

Zdroj: TV Nova

Policie obvinila lobbistu Romana Janouška kvůli transakcím kolem společnosti Chambon, která zajišťovala krevní testy. V souvislostí s činností bývalé laboratoře obvinila policie již v lednu čtyři lidi z podvodu se škodou 39 milionů korun. Janoušek, který stál u zrodu Chambonu a ve firmě měl podíl, mezi nimi tehdy nebyl.

Na nový vývoj v případu upozornila Česká televize. Chambon údajně získával v letech 2009 až 2010 neoprávněně velké úhrady od pojišťoven za testy pro nemocnice, uvedl v lednu Český rozhlas. Mezi obviněnými jsou podle něj podnikatelé Luboš Pašek, který byl blízkým spolupracovníkem Janouška, a Petr Ullrich.


Laboratoř Chambon zajišťovala genetické krevní testy pacientů pro řadu nemocnic. "V souvislosti s touto obchodní společností došlo k zahájení trestního stíhání čtyř fyzických osob. Je jim kladeno za vinu spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu. A dvěma osobám i zločin neoprávněné podnikání," řekl v lednu Radiožurnálu náměstek Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Pavel Komár. Obvinění si podle něj přišli na 103 milionů korun, celkovou škodu detektivové vyčíslili na 39 milionů.


Policie se na laboratoř zaměřila při rozsáhlé razii v roce 2013, která skončila pádem vlády premiéra Petra Nečase, a Paškovi tehdy policisté zabavili peníze a zlato za desítky milionů. Státní zástupce Komár ale rozhlasu nepotvrdil, zda zlato souvisí s kauzou Chambonu.Média již dříve uvedla, že nástupnická firma Chambonu - Synlab Genetics - má Všeobecné zdravotní pojišťovně splatit zhruba deset milionů korun. Podle VZP totiž firma Chambon uplatňovala proplacení peněz za úkony, které neměla ve smlouvě.


Janoušek si odpykává trest 4,5 roku vězení za to, že úmyslně srazil ženu autem. Trest má ale nyní přerušen ze zdravotních důvodů. Incident se stal v březnu 2012 v pražské Michli, kde opilý Janoušek nejprve naboural do jiného vozu a ujel. Když s ním řidička poté chtěla situaci řešit, rozjel se proti ní a porazil ji. Žena strávila přes měsíc v nemocnici.

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.3. | 11:38 allanaldik
11
lobista = politici = uplatni a kristalove cisti.Ktery ze politik mu to dohodil ...
20.3. | 11:18 Milos Trasimi
-3
Nechapu titul clanku.Jaké drahé krevní tresty? Ze by mu přišla draho krevní ...
20.3. | 16:29 r126pkp
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jen mrhání penězi.
20.3. | 15:38 novus
7
Náhlasit nevhodný komentář
Na Janouska nemate. To neni Kramny..Jeho "boli " hlavicka!
20.3. | 15:25 reypal
8
Náhlasit nevhodný komentář
Teď už chybí Janouškovi jenom zbavení svéprávnosti a všichni budou čučet jak divoši a utřou nudli.Jenom drobnost.Kdo ty neoprávněné úkony nechal proplatit?Já byl zvyklý,že přišla faktura,nechal jsem ji prověřt a pak třeba nechal proplatit.Tedy v případě,že nebyly pochybnosti.
20.3. | 15:24 vlada-2222
7
Náhlasit nevhodný komentář
Chudáka Janouška zase rozbolí hlava,to si někdo odskáče
20.3. | 13:13 slastep
9
Náhlasit nevhodný komentář
Je to ten Janoušek co je zetěm Milouše Jakeše ??? Vida jak se rodinka umí ve všech režimech otáčet a hrabat.
20.3. | 12:37 Roman Skala
7
Náhlasit nevhodný komentář
Zbytečně zatěžujete justici. Musíte si zkrátka zvyknout, že existují nepostižitelní. A nejen v Kundalandu.
20.3. | 11:38 allanaldik
11
Náhlasit nevhodný komentář
lobista = politici = uplatni a kristalove cisti.Ktery ze politik mu to dohodil za malou odmenu? Taky ho obzaluji????????
20.3. | 11:18 Milos Trasimi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Nechapu titul clanku.Jaké drahé krevní tresty? Ze by mu přišla draho krevní msta?To byl důvod proč srazil tu Vietnamku co se v minulosti živila jako filmová kaskaderka?