Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 4. 2015
GALERIE

Loď z papíru! Partička vyzkoušela, jestli bude plavat. Jak to dopadlo?

Stavba lodi z kartonu
Zdroj: reddit.com

Partička nadšenců se rozhodla postavit zmenšenou repliku vikingské lodi z velmi zvláštního materiálu. Za ten jim posloužily vyřazené krabice ze supermarketu. Chtěli vyzkoušet, zda i loď z takového materiálu může plout. Podívejte se, jak se jim povedla.

Pokud si myslíte, že jde o projekt přiopilých puberťáků, jste vedle. Parta kamarádů vzala stavbu lodi opravdu zodpovědně a vikingští mistři loďaři by se rozhodně za své nástupce nestyděli. Nejdříve vytvořili tlustý a pevný kýl a opatřili celou loď žebry, aby byla konstrukce alespoň v rámci použitého materiálu pevná.

 

113

Galerie: Loď z kartonu

Zdroj: reddit.com

Stavba lodi z kartonu - 1

Hodnocení:

 

Tu poté ještě zesílili vzpěrami a samozřejmě obrovským množstvím lepící pásky, věrného to pomocníka všech kutilů v jakémkoliv oboru. Poté, co dokončili potažení trupu kartonem, byl čas na vybudování paluby a sedaček schopných udržet dospělé lidi. Proto musel být opatrní s rozložením váhy na lodi.

 

 

Chybělo už jen pár finálních úprav, pár desítek metrů lepící pásky a byli připraveni vyjet na vodu. Na test si partička nezvolila kachňák za domem, nýbrž rovnou největší skotské jezero Loch Lomond. A podařilo se! Jak můžete vidět v galerii, loď skutečně plula a unesla bez problémů dva lidi.

 

Bohužel loď utrpěla takové škody, že příští plavba by už nebyla možná. Proto se jí kluci rozhodli vystrojit pravý vikingský pohřeb a svou plovoucí chloubu po setmění zapálili přímo na hladině.

jox TN.cz