Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 25. 6. 2018
galerie nečekaný nález

Lovecký pes venku vyčenichal krajty! Živí hadi byli ukrytí ve křoví

Nález dvou pytlů s živými hady v Praze - 4
Zdroj: facebook, Městská policie hl. m. Prahy

Velké překvapení čekalo na majitele loveckého psa, který v křoví nedaleko pražské ulice Tupolevova o víkendu vyčenichal dva exotické hady. Podle strážníků šlo asi o metr dlouhé krajty uzavřené v pytli, skončily v útulku.

Ačkoli jsou lovečtí psi pověstní stopaři, těžko by někoho napadlo, že zvíře při obyčejné procházce do přírody může vyčenichat exotické a možná i nebezpečné zvíře. Jenže přesně to se stalo v případě muže, který o víkendu venčil psa v hlavním městě.

 

"V neděli přijali strážníci okrskáři z Prahy 9 oznámení od člena myslivecké stráže, že jeho lovecký pes nalezl ve křoví nedaleko ulice Tupolevova dva pytle s živými hady," oznámila prostřednictvím sociálních sítí městská policie.

 

16

GALERIE: Nález dvou pytlů s živými hady v Praze

Zdroj: facebook, Městská policie hl. m. Prahy

Nález dvou pytlů s živými hady v Praze - 1

Hodnocení:

 

Pytle byly podle strážníků pevně zavázané a bylo jasné, že se chtěl zvířat někdo sprostě zbavit. "Bez pomoci by uhynuli," komentovali nález městští policisté.

 

 

Protože nebylo jasné, jestli se jedná o jedovaté druhy hadů, strážníci pytle neotevřeli a vyčkali do příjezdu specialistů z odchytové služby. "Ta následně zjistila, že se jedná asi o metr dlouhé Krajty albíny. Odchytová služba zvířata následně převezla do útulku v Praze Dolních Měcholupech," zakončil vyprávění mluvčí strážníků.

lud TN.cz
Reklama