Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 5. 2018
Video pohotový zákrok

Lupič si v Brazílii vybral špatnou školu, jedna z matek ho zastřelila

Střelec ohrožuje rodiny s dětmi v Sao Paulu
Zdroj: liveleak.com, Reprofoto

Lupič si k přepadení vybral nic netušící rodiny u soukromé školy v São Paulu. S namířenou zbraní přišel přímo mezi rodiče a děti, jeho řádění ale velmi rychle ukončila jedna z čekajících matek, když najednou vytasila vlastní zbraň a bez zaváhání ji použila. Jednalo se totiž o policistku, která je nyní oslavována jako hrdinka.

Mladý lupič Elivelton Neves Moreira (†21) se odhodlal k loupeži a zamířil k soukromé škole v São Paulu. Na záběrech z bezpečnostních kamer je vidět, jak s namířenou zbraní přijde přímo k rodinám s malými dětmi.

 

Zoufalí rodiče na záběrech strhávají své zmatené děti do bezpečí, jedna z čekajících ale nezpanikaří, s ledovým klidem sleduje útočníka a v nestřežené chvíli tasí vlastní zbraň. Neváhá, rovnou útočníka, který ohrožuje všechny kolem, postřelí.

 

Podle portálu Dailymail zazněly celkem tři výstřely, žena se následně kryje za autem a když už je situace pod kontrolou, zkušeně zbavuje postřeleného lupiče zbraně. Útočník se v agónii převaluje ze strany na stranu.

 

Pozor! Video (18+) obsahuje drastické záběry, které mohou být pro některé nevhodné.

 

Pohotová matka ho následně donutí lehnout si na břicho a čeká na příjezd policie. Žena celou situaci zvládla, má k tomu totiž výcvik. Ukázalo se, že jde o místní policistku, která byla v tu chvíli mimo službu. Katia Sastreová (42) je nyní oslavována jako hrdinka, v neděli od starosty převzala vyznamenání.

 

 

Celý incident se odehrál v sobotu, kdy převážně matky s dětmi čekaly na otevření školy kvůli oslavám Dne matek. Postřelený muž na následky svých zranění zemřel.

klma TN.cz
Reklama