Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.5. 2018 22:08
Přepadení večerky

Lupič vyděsil prodavačku tak, že nedokázala otevřít pokladnu!

Zdroj: TV Nova

Ústecká policie pátrá po lupiči, který s nožem v ruce přepadl ve městě večerku. Nakonec si odnesl pouze tři kartony cigaret, protože se ani jemu, ani prodavačce, která byla v šoku, nepodařilo otevřít pokladnu.

Pachatele natočila bezpečnostní kamera. V kraji se jedná už o druhý podobný případ přepadení během pár týdnů.

 

K přepadení večerky došlo před dvěma týdny. Krátce před osmou večer podle policie vstoupil neznámý muž do večerky v ústecké čtvrti Skřivánek. Na obsluhu vytáhl nůž a dožadoval se peněz. Jenže prodavačce nešla pokladna otevřít.

 

"Následně se tuto pokladnu pokoušel i sám otevřít, což se mu ovšem nepodařilo, tak alespoň z regálu odcizil čtyři krabičky cigaret a z místa utekl," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

 

Ani po dvou týdnech ale policie lupiče nevypátrala. Zveřejnila proto záběry bezpečnostní kamery, která údajného pachatele natočila. Jde o muže, kterému může být nejvýš 25 let s krátce střiženými vousy a kulatým obličejem. Hrozí mu desetileté vězení.

 

 

Se stejným trestem může počítat i lupič, který se pokusil vykrást květinářství v Duchcově. Přišel tam s pistolí. Prodavačka se ho nelekla a zahnala ho zásobníkem na lepící pásku. Poději se ukázalo, že pistole byla z hračkárny na bouchací kapsle.

 

Frustrovaný lupič utekl do vedlejší ulice, kde si sedl a čekal, až kolem pojede policejní auto. Před projíždějící policií si pak klekl na silnici, pistolku položil na zem a dal ruce za hlavu.

 

Šestadvacetiletý recidivista byl už třikrát souzený. Skončil ve vyšetřovací vazbě, kde zřejmě počká, než soud rozhodne o jeho dalším osudu.

pez, Martin Kočárek TN.cz
Reklama