Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2017 12:13
Šokující odhalení

Lupič z Kňažkovy vily je Čech! Hrozí mu až 10 let za mřížemi

Milan Kňažko
Zdroj: Profimedia
Milan Kňažko lupiče z Česka postřelil - ilustrační foto

Do vily oblíbeného slovenského herce Milana Kňažka se údajně vloupal 49letý Čech Pavel Novotný ze Strakonic! Muž je už obviněný z trestného činu krádeže, hrozí mu přitom až deset let za mřížemi.

Slovenskému deníku Nový Čas se podařilo vypátrat lupičovo bydliště. 49letý Čech má trvalou adresu uvedenou na sídlišti v jihočeských Strakonicích, podle sousedů už ale v domě nebydlí přes dvacet let.


"Znal jsem je, pamatuji si ještě jejich děti. Měli ale nějaké problémy v rodině," řekl deníku jeden z Novotného bývalých sousedů, kterému přijde podezřelé, že muž stále používá svou starou adresu. Už před dvaceti lety mu totiž pravděpodobně zemřela žena a po této události se Novotný i s rodinou odstěhoval. 

 

Podívejte se na záběry z místa činu:

 


Lupič je nyní v péči lékařů v bratislavské nemocnici, protože ho během incidentu v noci z úterý na středu Milan Kňažko v sebeobraně postřelil legálně drženou zbraní. Tvnoviny.sk uvedly, že podle odborníků použil herec svou zbraň právem a v souladu se slovenskými zákony. Ty totiž umožňují lidem použít v jejich domě zbraň na ochranu zdraví, života nebo majetku v případě, že do domu neoprávněně vnikne cizí osoba.

 


Novotnému za trestný čin krádeže a porušování domovní svobody hrozí až deset let. Ani před incidentem se ale pravděpodobně nejednalo o žádné neviňátko. "Policie ho tu (v místě trvalého bydliště ve Strakonicích, pozn. red.) hledala už několikrát," doplnil pro Nový Čas bývalý soused Pavla Novotného.

TN.cz / nor
Reklama